~ Avatár szerepjáték ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Fontos
Más Oldalak
Vízidomárok éjszajája 67252
Staff
Vízidomárok éjszajája Korra10

Vízidomárok éjszajája Aange

Vízidomárok éjszajája Katara10
Felhívások

Kapcsolat
Vízidomárok éjszajája Wikialogoq

Vízidomárok éjszajája Facebooklogo440x237size
Az oldallal kapcsolatos újítások
Vízidomárok éjszajája EmptyVas. Márc. 03, 2013 1:53 pm by Korra
Kedves játékosok, ezúton adok hírt, néhány változásról!

Először is bevezetésre kerül a pénz, ami a yuan lesz. Mindenki kap majd kezdő tőkét, ami a Karakterinfórmációnál meg fog jelenni, ezt pedig a későbbiekben lehet gyarapítani is. Ez minden esetben eszközök megvételére fordítható, technikát továbbra is csak mesterponttal lehet kiváltani, továbbá az összeg nem IC, tehát nem függ a karakter játékbéli anyagi helyzetétől.

Ezenfelül ezután plusz …


Megjegyzések: 0

 

 Vízidomárok éjszajája

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Nitara
Vízidomár
Vízidomár
Nitara


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2013. Jan. 25.
Tartózkodási hely : Köztársaság Város

Karakteriformáció
Hovatartozás: Déli Víztörzse
Szint: 1.
Chi:
Vízidomárok éjszajája Left_bar_bleue6000/20000Vízidomárok éjszajája Empty_bar_bleue  (6000/20000)

Vízidomárok éjszajája Empty
TémanyitásTárgy: Vízidomárok éjszajája   Vízidomárok éjszajája EmptySzer. Feb. 06, 2013 3:20 am

Későre járt, mikor végre hazajutottam. Eskával egész nap a várost fedeztük fel, így lomhán vonszoltuk magunkat hazafelé, az én drága leopárdommal. A térképemet, lassan rongyossá használtam, mert még mindig nem tudtam magamtól eligazodni egy ekkora városban. A parton haladtam hát a motel felé, ahol szobát kaptam, bár nem tudom meddig lesz elég a pénzem, amiből fizethetem a helyet. Nem kenyerem az utcán alvás, úgyhogy ki kell találnom valamit, hogy még itt maradhassak egy ideig. Nem tudok elképzelni más helyet ahol az embereket nem törné ki a frász egy sarki leopárdtól. Itt mindenki annyira más, mint otthon. Még mindig nem értem mi tartja össze ezt a várost, de nem is ez a lényeges. A kutatásommal nem sokat haladtam, elvégre nem mehetek csak úgy oda az idomárnak tűnő alakokhoz, és faggathatom őket. Ráadásul kicsit a zaj is ront a helyzetemen. Alig van egy nyugodt zug ahol gondolkodhatok. Talán el kellene mennem a légidomárok szigetére, ahol csend és béke honol. Valamint az ott élő szerzetesekről is sokat tudnék tanulni. Sorennel is találkoznom kellene valamikor, hogy a földidomárokról is tanulhassak valamit. Bár ő a modernebb idomárok közé tartozik, valahol meg kell indítani a kutatást.

Hátasom komótosan halad, s meg is értem, biztosan hulla fáradt szegényem. Egész nap futkározik, ráadásul engem is cipelhet. Ehhez képest egész jól tűri a dolgot, hiszen még senkit sem morgott meg mióta itt vagyunk. Megigazítottam a kesztyűmet, és a fehér liliomra pillantottam. Kicsit megnyugodott a szívem, és Eskára gondoltam...a barátomra aki lassan megnősül. Hogy repül az idő. És az idő vasfoga elől nincs menekvés. Előbb utóbb mindenkit elér, a halállal együtt. De vajon hova kerül a lelkük azután?
Vajon a szellemek közé kerülnek, s vigyáznak ránk valahol? Vagy visszatérnek a körforgásba, akár maga az Avatár? Talán én is ebből a körforgásból születtem újjá vízidomárként. Annyi megválaszolatlan kérdésem van, s nincs kivel megvitatnom. Annyira kevesen érdeklődnek az efféle dolgok iránt. Az egyszerű embereknek talán ijesztő a dolog, csak azt nem értem, hogy miért. Hiszen a halál is csak egy őt amire mind rálépünk. Sosem tudni, hogy mi történik utána, s ez teszi izgalmassá a témát. Hiszen onnan még senki sem tért vissza.Vajon mi van odaát? És miért kerülünk oda? Hiszen, az életben mindig van feladatunk, így valószínűtlen, hogy akkor halunk meg, hogyha elvégeztük azt amiért megszülettünk. Ezért létezik, a szabad akarat. Hogy mi döntünk a sorsunkat illetően. De vajon tényleg mi döntünk?
Kicsit elkalandoztam, úgyhogy elnyúlok Eska hátán, és megvakargatom a fejét.
- Elfáradtál igaz? Megyünk haza, és akkor kidőlhetsz nagyfiú. - Súgom a fülébe, majd visszaülök, és a látképre fordítom a tekintetem. A távolban a pro-hajlító aréna fényeit pillantom meg. Az arany épület, ahol az idomárok összemérik a tudásukat. Harcon alapuló sport ugyan, de érdemes lenne egyszer elnézni oda. Talán tanulhatok valamit a modernebb idomárokról. Kár, hogy drága oda bejutni, így kevés reményem van arra, hogy bejussak oda, hacsak nem találok valami munkát magamnak. Csak sajnos a munka azt jelentené, hogy nehéz lenne elszabadulni, és tovább indulni a nemzetek felé.
A gondolkodásból Eska szuszogása ébreszt. Szépen letért az útról a felügyeletem nélkül, és a parton kötött ki. Egy csónakban matatott a feje, így rántottam egyet a gyeplőn.
- Nyughass! - Szólok rá, s leugrok a hátáról. A csónakba pillantok, s egy fiút látok, aki édesdeden alszik. Hófehér, kócos haja az arcába lóg, és egy botot szorongat a kezében. Nem tűnik sokkal fiatalabbnak nálam, így kedvesen fölé hajolok, majd finoman ébresztgetni kezdem. - Ne haragudj! Ébren vagy? Hahó! - Súgom, miközben végigsimítok az arcán, hátha arra magához tér. A hidegre való tekintettel, a kedvenc ruházatomra, most rávettem egy sötétkék kabátot is, éppen ezért nem venném a lelkemre, ha a fiú megfázna itt kint. Ráadásul azt sem tudom, hogy kicsoda. Mi van, ha szegényem hajléktalan. Talán ki tudnám segíteni élelemre valóval. Persze csak, ha felébred.
Vissza az elejére Go down
Jirou
Vízidomár
Vízidomár
Jirou


Hozzászólások száma : 28
Join date : 2013. Jan. 26.
Age : 28
Tartózkodási hely : vándor

Karakteriformáció
Hovatartozás: Északii Víztörzse
Szint: 1.
Chi:
Vízidomárok éjszajája Left_bar_bleue6200/20000Vízidomárok éjszajája Empty_bar_bleue  (6200/20000)

Vízidomárok éjszajája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízidomárok éjszajája   Vízidomárok éjszajája EmptySzer. Feb. 06, 2013 4:41 am

Napok teltek el mióta megküzdöttem gyufafejjel, és a sérülésem, amit tőle szereztem szépen gyógyulgatott. Örültem neki, hogy gyorsan eltűnik, de még mindig ott volt a nyoma, egy kisebb lila foltocska személyében. Aminek a legjobban örültem, hogy tapasztalat nélkül megnyertem a legelső küzdelmemet. Bár még mindig nem nagyon tudom az igazi okát annak, hogy miért is történt valójában... de nem baj... megmutattam neki, hogy nem a legjobb dolog egy ismeretlenbe belekötni.
A tengeren csónakáztam, vízidomítással hajtottam a csónakomat, lusta voltam az evezéshez. Már nem is tudom, hogy mióta utazgatok pontosan. Abban viszont teljes mértékben biztos voltam, hogy már egy jó ideje. Hiányzott az Északi Sark, az Apám és a barátaim, de nem térhetek vissza míg meg nem ismerem a többi kultúrát. Ez volt az egyetlen egy dolog volt, ami hajtott.. a kíváncsiság. Arra is kíváncsi voltam, hogy vajon mi lehet otthon, de mivel levelező madaram nem tudtam tartani apámmal a kapcsolatot pedig jó lenne. Éppen ezért döntöttem úgy, hogy majd ha olyan helyre kerülök ahol lehet ilyesmit venni vagy befogni egyet megteszem.
Egy szigetet pillantottam meg. A gyomrom már pár órája morgott, pufogott, hogy táplálék kell neki, de sajnos a csónakban található összes táplálékot feléltem már ezért úgy döntöttem, hogy kikötök a kis szigeten és keresek valami élelmet. A kikötés könnyedén ment, nem volt semmi sem, ami akadályozhatott volna. Könnyedén kipattantam a csónakból és felfedezőútra indultam. Ahogy jártam a szigetet gyönyörködtem a természet adta csodákban. Örültem neki, hogy annak ellenére, hogy fejlődik a világ még vannak ilyen szép és érintetlen területek. Sajnos a kajagyűjtő hadjáratom során nem találtam semmi húst vagy valami arra hasonlító dolgot ezért csak gyümölcsöket ettem majd a csónakomat is telepakoltam velük és folytattam az utazásomat. Nem éreztem magam fáradtnak ezért csak hajtottam a csónakot és hajtottam egészen addig míg be nem sötétedett. A sötétséggel együtt rám tört az álmosság is, de most úgy döntöttem, hogy nem alszok hanem egész este megyek. Sajnos az elhatározás csak egy dolog. A szemeim leragadtak én pedig eldőltem a csónakomban. A botomat öleltem mert ez volt az egyetlen dolog nálam, ami apámra emlékeztetett........
Nem tudom, hogy mennyi ideig aludhattam, semmit sem tudtam azt viszont igen, hogy valami furcsa, szimatoló hangot hallottam és egy kellemes női hangot majd éreztem, hogy valaki megsimogat és mondja, hogy keljek fel. Szemeimet résnyire nyitottam és megnéztem ki lehet az. Anyámat láttam magam előtt. A szemeim egyből kipattantak, a botom segítségével ellöktem magam a csónaktól és a vízbe landoltam ahonnan egy egyszerű idomítási módszerrel egy vízoszlop segítségével kiemelkedtem.
- Hiszen Te meghaltál! - mondtam majd a biztonság kedvéért megdörzsöltem lélektükreimet és körbenéztem, illetve ismét szemügyre vettem az illetőt akit az anyámnak hittem.
- Mi a fészkes fene ez? - mutattam a parton álló leopárdra – s Mi a fene az? - mutattam rá a pro-hajlító csarnokra. -S Te ki a fene vagy?! És Hol vagyok? Surprised – kérdezősködtem magamból kikelve. Mikor rájöttem, hogy lehetséges, hogy egy kicsit bunkó voltam a vízoszlop mozgatásával a partra érkeztem.
- Bocsáss meg az udvariatlanságomért létra néni... A nevem Jirou. - mutatkoztam be majd felnéztem a hozzám képest óriás nőre. Korom ellenére elég alacsony voltam, de nem zavart, így voltam boldog. Körbenéztem és tátva maradt a szám. Megláttam Aang avatar emlékoszlopát és a nagy várost.
- Mond... ez lenne a Köztársaság város amit még annak idején Aang avatar alapított? - tetem fel egy újabb kérdést, de ezt már normális hangnemben majd odaléptem a leopárdhoz és farkasszemet néztem vele.
Vissza az elejére Go down
Zelnarak
Vízidomár
Vízidomár
Zelnarak


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2013. Feb. 02.
Age : 29

Karakteriformáció
Hovatartozás:
Szint: 1.
Chi:
Vízidomárok éjszajája Left_bar_bleue6100/20000Vízidomárok éjszajája Empty_bar_bleue  (6100/20000)

Vízidomárok éjszajája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízidomárok éjszajája   Vízidomárok éjszajája EmptySzer. Feb. 06, 2013 5:51 am

Egy gazdag férfi megbízásából, aki mellékesen földidomár azt kérte tőlem, hogy Ba Sing Se-ről fessek egy szép képet. Az előleg láttán rögtön bele is kezdtem a hatalmas város áttanulmányozásának. Régi képek és leírások alapján próbáltam a még számomra nem látott építészeti csodát felépíteni a vászonra. Mikor minden gondolatomat összeszedtem, nekiláttam a számomra eddig legnagyobb munkának. Már a körvonalait is sok időmbe telt elkészíteni, de mivel nagyon kellet az a pénz így minden erőmet összeszedtem, hogy legalább a munka feléig eljussak. Amint láttam a nap utolsó fényeit lecsúszni a részben fehér papírról eszembe ötlött valami. Pár napja egy randit beszéltem meg az egyik teaházban. Gyorsan, míg volt rá időm megfésülködtem, majd az arcomra és kezemre tapadó színes foltokat egy kis víz segítségével eltávolítottam. Még egy utolsó pillantást vetettem magamra a törött szélű tükrön, aztán felkaptam magamra az öltönyömet. Az ajtóhoz érve az is eszembe ötlött, hogy ha nincs itt a lakótársam, akkor be kéne zárnom az ajtót.
- Soren itthon vagy? – kérdeztem a földidomár barátomtól, aki nem adott választ. Kimentem az ajtón, s pár másodpercnyi kutatás után a farzsebembe lévő kicsit elhajolt kulcsokkal bezártam a lakást. Az utcára kiérve véltem felfedezni, hogy egy órát kések a találkozóról. Olyan gyorsan szedtem a lábamat, amilyen szinten csak alsó végtagjaim bírták és a lakosok engedték. Mire kiértem a parthoz közeli teaházhoz már nem láttam a lányt, sőt senkit és éppen zárt be a tulajdonos.
- Ilyen az én formám. – jelentettem ki halkan miközben lehajtott fejjel a földre bámultam. Mivel még nem volt annyira késő és rám fért néhány feles a helyi kocsmában kerestem egy kis vigaszt. Az ajtón beérve rögvest a tipikus dohos kocsma szag ütötte meg az orrom. Mivel nem volt ott semmi ismerősöm, aki mellé leülhetnék az irányt a pult felé vettem.
- Jó látni téged Zel. – köszöntött a maga módján a kocsmás, ki egy korsót törülgetett.
- Üdv Moraku! – viszonoztam én is köszöntést, miközben a magas székek egyikén elhelyezkedtem.
- Egy feles olyan lesz. – jelentettem ki és a számomra érdekelt üvegre mutatva. A kocsmáros a szokásos óvatossággal kimérte az adagot, ami nem is sérti meg a vendéget, de neki hasznot jelentett. Pár pohárkával később mikor már homályosan láttam egy kicsit kimentem a szórakozóhely elé kiszellőztetni a fejemet. Pár neszre lettem figyelmes a tengerpart felől, józanon valószínűleg az érdeklődés szikráját se mutattam volna, de a lábam csak vitt előre. Dülöngélésem közepette furcsa alakok formálódtak ki a parton.
- Üdvözletem! – köszöntem az előttem lévő mozgó ismeretlenekre. Mikorra a normális látótávolság helyére léptem kezdett feltűnni, hogy egy nővel, s valószínűleg egy tőlem fiatalabb fiúval van dolgom.
- A kegyedé ez a vadmacska? – kérdeztem meg a rövid hajú nőtől, mire a rám morgó állat oldalát kezdtem el cirógatni.
Vissza az elejére Go down
Nitara
Vízidomár
Vízidomár
Nitara


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2013. Jan. 25.
Tartózkodási hely : Köztársaság Város

Karakteriformáció
Hovatartozás: Déli Víztörzse
Szint: 1.
Chi:
Vízidomárok éjszajája Left_bar_bleue6000/20000Vízidomárok éjszajája Empty_bar_bleue  (6000/20000)

Vízidomárok éjszajája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízidomárok éjszajája   Vízidomárok éjszajája EmptySzer. Feb. 06, 2013 8:03 am

Ahogy felébred, kisebb sokkhatás ér. Először az arcomba kiáltja, hogy meghaltam, ami már önmagában is furcsa lett volna, de így, hogy messziről, egy vízoszlopon állva, kétségbeesve magyarázott, eléggé ijesztő volt. Eskához hátráltam, s egy hang nem jött ki a torkomon. Ahogy végigmutogatott mindent hirtelen rájöttem, hogy nem idevalósi, sőt most érkezett csak ide. Ezek szerint vízidomár, aki nem a saját akaratából jött ide. Alig kezdtem megnyugodni mikor leszállt a vízoszlopról, partra lépett és olyat mondott amitől megállt a szívem. Létra néni. Nem elég, hogy belekötött a magasságomba, még le is nénizett. A sírógörcs és a hisztiroham környékezett egyszerre, ahogy ezt meghallottam, s nem javított a dolgon az sem, hogy kérdezősködni kezdett. Éppen csak biccentettem a fejemmel a kérdésére, mikor egy újabb alak jelent meg, és Eskát kezdte simogatni. Ez éppen elég volt, hogy teljesen ledermedjek, s hirtelen pánikrohamom legyen. Több furcsaság volt ez annál, mint amit én egy napra elviseltem volna.
- Mi a fészkes fene folyik itt? - Kiáltottam kétségbe esetten. - Ez nem a kandi kamera! - Eska hangosat morgott, majd mellém ugrott, a karmait előre meresztve, támadásra készen, de még időben elkaptam a gyeplőjét. Mély levegőket vettem, majd a macskámnak vetve a hátam lassan leültem. Az én drága állatkám persze azonnal hozzám bújt, s vigasztalni próbált, ahogy szokott mikor rossz kedvem volt, de most nem erről volt szó. Egyszerűen csak nem értettem semmit abból ami körülöttem zajlik. Muszáj lesz lenyugodnom, különben nem jutok előrébb.
Behunytam a szemem és lassan megpróbáltam kitisztítani az elmém. Bár most elég nehezen ment, hiszen eléggé komoly sokkhatás volt ez egyszerre, mégis meg kellett próbálnom. A sarki leopárdom lefeküdt mögém és szuszogott. A kezem a késemre siklott, hogy emlékeztessen jó néhány dologra. Többek közt az otthonomra, és a barátaimra. Aztán lassan kinyitottam a szemem, és mélyet sóhajtottam. Kezdtem újra önmagam lenni, s a két fiúra pillantottam, akik minden bizonnyal meglepődtek a dolgon.
- Ne haragudjatok, fárasztó és nyűgös napom volt. Remélem nem baj ha tegeződünk, nem vagyok olyan öreg. Főleg annyira nem, hogy nénizzenek. - Mosolyogtam kissé a botos felé. - Amúgy igen, ez Köztársaság város. A hely amit Aang avatár felépített, és amit Korra avatár megvédett. Eska pedig az enyém. - Fordultam végül az új archoz. - És nehezen szívleli, ha rajtam kívül más megérinti. - ezzel odabújtam a nagymacskához, aki láthatóan megijedt, hogy mi történik a gazdájával. - Semmi baj nagyfiú. A mama picit kibukott. - Súgtam oda miközben a nyakára hajtottam a fejem. Kezdtem megnyugodni, s végre nyugodtan lélegezhettem fel. - Egyébként a nevem Nitara, és a Déli Víz törzsből jöttem. - Mondom, miközben feltápászkodok. - Hát ti? - Kérdezem még mindig kicsit remegő hanggal. Alig voltam képes felfogni, hogy mi történt velem. Szinte totális káosz volt, amit kifejezetten kerültem.
Vissza az elejére Go down
Jirou
Vízidomár
Vízidomár
Jirou


Hozzászólások száma : 28
Join date : 2013. Jan. 26.
Age : 28
Tartózkodási hely : vándor

Karakteriformáció
Hovatartozás: Északii Víztörzse
Szint: 1.
Chi:
Vízidomárok éjszajája Left_bar_bleue6200/20000Vízidomárok éjszajája Empty_bar_bleue  (6200/20000)

Vízidomárok éjszajája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízidomárok éjszajája   Vízidomárok éjszajája EmptySzer. Feb. 06, 2013 8:33 am

A nagy macskaféleség kicsit durván viselkedett miután farkasszemet akartam vele nézni, ezért inkább elhátráltam. Ránéztem az idegen nőszemélyre, aki mintha egy kicsit lesokkolt állapotba került volna. Nem értettem, hogy mi történhetett. Szerintem semmi olyasmit nem mondtam, amivel megbánthattam volna. Surprised Odabattyogtam hozzá. Azonban mielőtt megszólalhattam volna feltűnt még egy alak. Nagyon megijedtem tőle. Nem tudom miért, de mikor közelebb ért valahonnan ismerősnek tűnt a férfi, mintha már láttam volna valahol... csak tudnám, hogy hol. Nem voltam eddig olyan sok helyen... tehát... nem tudom....
Az idegen elkezdte simogatni a nagymacskát, aki elkezdett rá morogni meg minden és majdnem neki ugrott, de a hölgyemény időben elkapta az állat irányítására szolgáló kötelet vagy mit. Kár pedig kíváncsi lettem volna, hogy mit kezd a férfi a nagy testű állattal. A nő elkezdett magyarázni valamit, de az új idegen annyira lefoglalt, hogy csak a felét hallottam mint például azt, hogy nem olyan öreg... ~Akkor ez volt a baja...~ gondoltam majd néztem ahogyan a nő az állatához megy és azt mondja neki, hogy mama.
- Már elnézést, de ha nem olyan öreg akkor miért mamázza magát? Surprised - kérdeztem értetlenkedve. Sajnos ébredés után kicsit értetlen vagyok és nem látok át pár dolgot, na meg persze szeretek viccelődni. S mint kiderült jól tippeltem a Köztársaság városban vagyok... csak tudnám miféleképpen is jutottam ide.
A nő elbóbiskolt és az állatkájához bújt... Én addig még jobban megvizsgáltam mindkettőt és a nő tényleg nem tűnt öregnek. Kicsit el is vörösödtem, de attól függetlenül magasabb volt mint én! A férfi meg mintha valami hatása alatt állt volna nem is olyan rég vagy nem is tudom...
- Az én nevem Jirou... Az Északi Víz törzséből származom... vízidomár vagyok és apám küldött el világot látni... csak az a baj, hogy nem tudom hogyan kerültem ide... én a Tűz országába akartam eljutni. - mondtam egy kicsit szégyenlősen majd kikötöttem a csónakomat, hogy az ár nehogy elvigye. Kerestem magamnak valami melegebb öltözéket mert egy kicsit fáztam, de nem találtam a kabátomat, amit még az otthonomból hoztam.. valószínűleg amikor elaludtam a kieshetett a csónakomból, ráadásul a gyümölcseim is eltűntek... szóval fáztam is meg éhes is voltam... na meg persze egy kicsit fáradt is voltam.
- Nos, mivel életemben először vagyok itt és nem ismerem a járást megkérhetlek benneteket, hogy kísérjetek el valami fogadóba, ahol melegebb van mint itt, illetve lehet kapni ételt. Persze ha nem jelentek számotokra terhet. - kértem meg őket miközben a tarkómat vakargattam. Szégyelltem magam, de nem tudtam ellene mit csinálni. Tényleg nem voltam még itt és nem is hallottam sok dolgot erről a városról..
- Egyébként Te ismerős vagy nekem.... - böktem botommal a férfi felé egy széles vigyorral az arcomon. Kedvem lett volna poénkodni, de míg meg nem ismerem Őket jobban nem tehetem meg mert a végén még itt hagynak egyedül és akkor jajj nekem, mert... nem tudom mi lesz velem akkor.
A nyílt víz felé pillantottam és lehunytam szemeimet. Anyám és Apám arca jelent meg előttem. Egy könnycsepp csusszant ki zárt szemem alól és vágott neki az arcomnak. Azonban nem engedtem neki, hogy az államig lecsurogjon. Egy egyszerű mozdulattal elpárologtattam az arcomról. Hiányoztak a szüleim, de nem tehettem ez ellen már semmit. Valószínűleg ez volt a céljuk... hogy új életet kezdjek egy fejlettebb földrészen...
Vissza az elejére Go down
Zelnarak
Vízidomár
Vízidomár
Zelnarak


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2013. Feb. 02.
Age : 29

Karakteriformáció
Hovatartozás:
Szint: 1.
Chi:
Vízidomárok éjszajája Left_bar_bleue6100/20000Vízidomárok éjszajája Empty_bar_bleue  (6100/20000)

Vízidomárok éjszajája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízidomárok éjszajája   Vízidomárok éjszajája EmptySzer. Feb. 06, 2013 10:05 am

A nagymacska simogatása eleinte jó ötletnek tűnt főleg ittas állapotba. Hiszen kevés ember van, aki ily közelről látott, vagy akár simogatott egy ilyen gyönyörű állatot. Hirtelen a nálam is magasabb lány elkezdett kiabálni elég hisztérikusan. Miután elugrott tőlem a sarki leopárdra, az elkezdte élesíteni az áldozat megragadásra szakosodott karmait. Kissé megtorpantam az állat fenyegető nézése után. Hirtelen a rövid hajú lány összeszedte magát és elkapta a vadállat gyeplőjét, ezzel megfékezve annak védekező ösztönét. Hirtelen a fenevadból kis cica lett, ki gazdájának közelségét kereste. Míg a lány magába zárkózott és elgondolkodott, én egy szót se szóltam nem akartam megtörni lelki békéjét. A nő már nemsokára kitisztult fejjel bocsánatot kért, aztán közölte feltételeit és végül bemutatkozott. Az ismeretlen fiú, aki pedig emlékeztetett valakire, a Nitarával kezdett el pimaszkodni, de ezt persze viccként is lehetett értelmezni.
~ Nocsak egy Déli? Hát ez különös még eddig személyesen egyet se ismertem és most részegen kell az első ismerkedést megejteni. – gondoltam magamban, miközben néha az ifjabbik fiúra is rávetült tekintetem. Mikor a srác is bemutatkozott már tudtam, hogy miért tűnt olyan ismerősnek.
- Nahát, egy másik Északi. Én is szintúgy az Északi Víztörzséből származó idomár vagyok, a nevem pedig Zelnarak. Itt dolgozok festő ként és egy kis éjjeli kocsmalátogatásról jövök, úgyhogy elnézést, hogyha mostani kinézetemmel nem nyerem el a tetszéseteket. – mutatkoztam be, egy kis szégyenérzet mellett. Jirou azt is közölte, hogy nem ismerős erre felé és szálást keres. Tekintetét rögtön felkapta, majd a számára először eszébe jutó hely képe rajzolódott ki elméjében.
- Nos, ha jó helyet keresel, ahol van jó koszt, meg szállás, na és ital is akkor neked a legjobb hely Moraku kocsmája. Igaz, hogy egy kissé aludtas, de ettől függetlenül jó hely. Mikor még utcán éltem és volt egy kis pénzem ott szálltam meg úgy, hogy ha engem kérdezel, akkor az elvárásoknak megfelel. – írtam körül az északi fiúnak a szállást nyújtó szórakozó helyet. A fehér hajú vízidomár hirtelen felszólalt, az előző kérdésében teljesen eltérő dolgot mondva.
- Igen tényleg nekem is ismerősnek tűntél. Néha láttalak az iskolába meg az utcán járkálni. – fejeztem ki együttértésemet az északi vízidomárral. Míg a régi emlékeket felidéző srác a hajójánál ügyködött, addig én odamentem a lányhoz.
- Nos, bocsi az előbbiekért. Most már sokkal józanabb vagyok, netán elfogadsz tőlem egy meghívást ennivalóra vagy italra megbánásom jeléül? – kérdeztem a felzaklatott nőtől fejemet vakarva, amellyel egy kis szégyenlőséget mutattam ki felé. Válaszát először megvárta, majd a kocsma felé fordultam.
- Na, akkor mehetünk is, ha ti is készen vagytok. Ja, amúgy állatokat tilos behozni bár kétlem, hogy beférne ez a sarki leopárd. – jegyeztem meg, miközben az állat méreteit kémleltem.

Vissza az elejére Go down
Nitara
Vízidomár
Vízidomár
Nitara


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2013. Jan. 25.
Tartózkodási hely : Köztársaság Város

Karakteriformáció
Hovatartozás: Déli Víztörzse
Szint: 1.
Chi:
Vízidomárok éjszajája Left_bar_bleue6000/20000Vízidomárok éjszajája Empty_bar_bleue  (6000/20000)

Vízidomárok éjszajája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízidomárok éjszajája   Vízidomárok éjszajája EmptyKedd Márc. 26, 2013 5:11 am

Lassacskán tértem csak magamhoz, Eska közelségében. Az események hullámait csendesítve, szemléltem a világot. Minden, ami felzaklatott volna, most keresztülsuhant rajtam, akár apró homokszemek a folyó vizén. Eleresztettem magam, s hagytam, hogy a hullámok, melyeket érzelmeim gerjesztettek az élet tengerében, most végre alábbhagyjanak. Szörnyű érzés volt így szétesni két idegen előtt, s ez az én hibámból történt. Nem figyeltem oda eléggé magamra. Ahogy megejtik a bemutatkozást, természetesen rájuk figyelek, s bevésem a nevüket, s a hozzá tartozó arcokat. Két északi. Mekkora esély, mekkora szerencse szükségeltetik ahhoz, hogy ilyen rövid idő alatt ennyi különféle idomárral találkozhassak?
A lelkem lassan kezd elcsendesülni, bár képtelen vagyok most közel ereszteni őket magamhoz. Hűvössé, távolivá válok, akár a déli sark fagyos tengerei. Ahogy Zelnarak közelebb lép kissé megenyhül a szívem.
- Egy jázmin tea jól esne, igazából. - Bólintok oda, majd lassan feltápászkodok, s Eska hátára küzdöm magam. Zaklatott hátasom hátán elnyúlva, a puha bundához bújva utazok mellettük egy darabig, majd rendesen felülök a nyeregben. Kicsit lemaradok a két férfi mögött, s a mozgásukat kezdem figyelni. Előbb Jirou-t, majd Zelnarakot is szemügyre veszem, végül pedig mindkettőjüket összehasonlítom, mind egymással, mind déli ismerőseimmel, illetve magammal is.
Ha kettejük közül választanom kéne, hogy melyikük olyan, mint az általam elképzelt északi vízidomárok, akkor egyértelműen a sötétebb hajú felé billenne a mérleg. A karjai, főként a keze mozgása, akár egy festőé, aki az ecsetet mozgatja a vásznon. Persze a munkája is közrejátszik ebben, ugyanakkor távolságtartó, nyugodt figura. Az otthoniakhoz hasonlítva, sokkalta merevebb a tartása. A mesterek otthon, azt hiszem az ilyesféle mozgásra mondták, hogy jellemzően északi. Míg elmélkedek, a kezem a táskámba siklik, és a füzetemet elővéve, gyorsan lejegyzetelem a tapasztalataimat. Az északi vízidomár, s mint ilyen, kissé hűvös. Nem goromba, csupán megtart egy tisztes távolságot mások felé, ami talán érthető, ha végiggondolom, hogy mit meséltek az északiakról otthon. A neveltetésük, egészen más, mint az enyém. Sokkal inkább gyakorlatias alapokon nyugszik az ő taníttatásuk, s ez meglátszik a mozdulataikon is kissé.
Jirou ezzel szemben, akár déli is lehetne. Az arcára ülő érzelmek, az Eskáéhoz hasonló csipkelődős humor, az otthoniakra emlékeztet, ugyanakkor van a járásában valami, ami a másik északihoz hasonlít. Érdekes látvány, hogy bár egy helyről származnak, mégis mennyire különbözőek. Hozzám képest pedig távolinak tűnnek. Az idomításhoz való hozzáállásunk, messzemenően különböző. Érdekes lesz ez az este.
Ahogy megérkezünk az említett kocsmához, leszállok a hátasomról, és az egyik vastag oszlophoz kötözöm a drágát.
- Eska! Ül! - Adom ki az utasítást, melyet szinte azonnal végre is hajt, sőt egyenesen le is fekszik. A buksiját megvakargatva, a jegyzeteimet elpakolva lépek el mellőle. - Maradj itt, nemsokára jövök. - Búcsúzom el, majd belépek a két fiú után, a kocsmába. A dohos épület ugyan nem az én stílusom, mégis igyekszem jól fogadni a dolgot, hiszen mégiscsak vendégként vagyok itt. Körbepillantok a helyen, és jó pár árgus tekintettel találkozom. Ugyan nehéz eldönteni, hogy a külsőm bámulják-e, vagy csupán nem örülnek annak, hogy egy idegen van köztük. Az ilyen helyek nagymenői előszeretettel kötözködnek a friss látogatókkal, de én ezt igyekszem kerülni, így félmosolyra húzódik a szám, és próbálok barátságos arcot vágni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Vízidomárok éjszajája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízidomárok éjszajája   Vízidomárok éjszajája Empty

Vissza az elejére Go down
 
Vízidomárok éjszajája
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
~ Avatár szerepjáték ~ :: Kalandok :: Kalandok-
Ugrás: