~ Avatár szerepjáték ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Fontos
Más Oldalak
Táncos cirkusz 67252
Staff
Táncos cirkusz Korra10

Táncos cirkusz Aange

Táncos cirkusz Katara10
Felhívások

Kapcsolat
Táncos cirkusz Wikialogoq

Táncos cirkusz Facebooklogo440x237size
Az oldallal kapcsolatos újítások
Táncos cirkusz EmptyVas. Márc. 03, 2013 1:53 pm by Korra
Kedves játékosok, ezúton adok hírt, néhány változásról!

Először is bevezetésre kerül a pénz, ami a yuan lesz. Mindenki kap majd kezdő tőkét, ami a Karakterinfórmációnál meg fog jelenni, ezt pedig a későbbiekben lehet gyarapítani is. Ez minden esetben eszközök megvételére fordítható, technikát továbbra is csak mesterponttal lehet kiváltani, továbbá az összeg nem IC, tehát nem függ a karakter játékbéli anyagi helyzetétől.

Ezenfelül ezután plusz …


Megjegyzések: 0

 

 Táncos cirkusz

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Lan Niu
Földidomár
Földidomár
Lan Niu


Hozzászólások száma : 25
Join date : 2013. Jan. 25.
Age : 30

Karakteriformáció
Hovatartozás: Föld királysága
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6000/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6000/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptySzomb. Feb. 09, 2013 10:37 pm

Spoiler:
A Föld Királyságának városait járva egyre több felé hallhatok híreket, hogy nem csak mezőföldeken tenyésztett haszonállatok, de a vagyonosabb rétegtől is kedvelt házi kedvenceknek veszett nyomuk. Persze lehet eleresztettétek fületek mellett ezt az aprócska információt, de mikor már a sokadik községben fordultok meg és halljátok eme pletykákat, talán felkeltik érdeklődéseteket. Éppen a Föld Birodalom egyik aprócska falujába tértek be, mely a mezőgazdaságról és állattenyészetről híres, végeláthatatlan termőmezők, elkerített nagy telkek mind – mind a község munkáját látni, bármerre néztek.
A tűző nap okán éppen árnyékba húzódó munkások teát iszogatva töltik el pár perces szabadidejüket. Egy idősebb, úgy körülbelül hatvanadik életévében járó nagyhangú öregember zsörtölődve szólal fel a kis csoportból, szinte az egész hely tőle cseng, de látszólag ez nem zavarja, mivel az őt ért kellemetlenséget meg kellett osztania másokkal, akár az egész községgel, hogy visszanyerhesse lelki békéjét.
- Azaz átkozott enyveskezű tolvaj, hát a keze ide is elért! Semmi nyomot nem hagy maga után csak üres karámokat, hogy a tűzidomár pörköljön oda neki! Ma éjjel a törökkacsámat vitte el! – kezében tartott kapa nyelével erőteljesen dobbantott, még a föld is meghorpadt háborgó dühkitörése okán talpa alatt. - Ha a régi lennék, a nyomába erednék, de így öregen már nem vagyok az ki egykoron, csontjaim napról – napra jobban érzi a frontokat. Holnap például eső lesz!
- Ne is mond jó uram, az én tenyésztett juhmalac állományomat is megcsonkította! – az idős földidomár meghallgatásra talált egy ifjabb arcban, azonban panaszáradatukat berekesztették mikor egy futár lovagolt be egy struccló hátán.Leugrott a hátasról és sebtében a fából készült hírfal mellé sietett és rögzített rajta egy papírost.
Ha követitek a falusiak példáját és közelebb mentek, az alábbi szöveget láthatjátok kifüggesztve:

Táncos cirkusz Borzvakond_t%C3%A1ncol%C3%B3cirkusz
Tisztelt kalandorok, falusiak!

Szörnyű hírt kell közölnünk önöknek, a falu szent állatának Feirnek (fentebb látható kép) a múlt éjszaka nyoma veszett! Merész jelentkezőket várunk a feladatra, ki megkeresi a szörnyű állat tolvajt és visszahozza tőle a borzvakondot sértetlenül! A nagy cselekedetért fejében bőséges jutalmat ajánlunk! Jelentkezőket várjuk a Miitoh rezidencián!


A falusiak elszörnyedve súgtak össze, egyesek jajveszékeltek a következő termés állapotáról, mely minden bizonnyal rémes lesz a szent borzvakond hiányában. Egyesek a falu pusztulását jósolták előre, mások meg a távozást fontolgatták, hisz e tolvaj előtt nincs akadály, ha a féltve őrzött Feirt is ellopták a nagynevű Miitoh famíliától. Nos, ki az a merész vállalkozó, ki segít nyakon csípni egy szemtelen tolvajt?


Határidő: 2013.02.17.
Vissza az elejére Go down
Zelnarak
Vízidomár
Vízidomár
Zelnarak


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2013. Feb. 02.
Age : 29

Karakteriformáció
Hovatartozás:
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6100/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6100/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptyVas. Feb. 10, 2013 2:23 am

Éppen odahaza töprengtem el a megrendeléseim híján mit is kéne kezdenem magammal. Hamarosan megérkezik a lakbér és nekem nincs elegendő pénzem rá. Toporzékolásom közepette, melyet a kétségbeesés váltott ki a fa padló hossz csikorgásai komponáltak. Megálltam a hálószobám egy pontján, majd a tarkómra téve kezemet próbáltam megnyugvást keresni az ablakból elém táruló város látképében. Mivel nem akartam felzaklatni Sorent és tőle kiegészítő összeget kérni, valamilyen ideiglenes munkát kellett találnom. Gyorsan kimentem a napaliba, mely mindig rejt egy újságot, amit lakótársam magával hoz. Leültem egyik székre, ahonnét a karnyújtásra lévő napilapot kezem ügyébe vehettem. Nem szerettem újságot olvasni mégis most úgy kutattam az apróhirdetések közt mintha csak az életem múlt volna rajta. A munkák közt egyetlen olyant nem találtam, ami ínyemre lett volna. Már majdnem úgy döntöttem, hogy a sok rossz közül választok egyet, mikor felcsillant a szemem egy hátoldalon lévő hirdetményre. Egy borzvakond elrablásáról szól, melyet a szerencsés megtalálója nagy jutalomban részesül. A baj az volt, hogy nem Köztársaság városban történt az esemény. A beérkezett leveleket is nagy csüggedésem miatt felnyitottam, s az egyiken Jirou neve állt. A borítékban olyan dolgokat említett meg, melyek kecsegtető lehetőségeket nyújtottak. Finom italokról és festői tájról számolt be az északi srác. Puszta véletlenségből pont ugyanarról a helyről beszélt, ahonnét eltűnt a különös házi kedvenc. Nem is kellett több nekem, ennél jobb lehetőséget nem találhattam ilyen esetben. Kockáztatom a kevés pénzemet, ami lakbérre nem elég, de egy ilyen utazásra még sok is. Abba a tudatba ringattam magamat, hogy a bőséges jutalom annyi arany lesz, amennyi a súlyom és az bőven kifut pár lakbért. Lakótársamnak egy üzenetet írtam, nehogy azt higgye chiblokkolók raboltam el. Miután összepakoltam a vonatállomás felé vettem az irányt, ahol Jirou a találkozót beszélte meg. A szűkös kanyargó utcákon láttam neki az útnak. A szokásosnál jobban felkészültem, és amit lehetett azt a táskámba helyeztem el így a járókelőket se zavartam annyira. Az időjárás is ellenem dolgozott a szembe fújó szél jelentősen megnehezítette előre haladásomat. Mikor végre tágasabb utcákra értem, inkább az átkeléssel volt gond, mivel a rengeteg modern eszköz miatt nem könnyű volt a dolog. Az egyik magaslatba helyezett órára tekintve már nem volt sok időm maradt a vonat indulásáig. Amint úgy véltem, hogy a forgalom lelassul, rögvest átfutottam a túloldalra. Meglátva a mozdonyokat egyből lefékeztem, s kifújtam magam. Az egyik idősebb asszonyhoz mentem, ki a jegyeket osztogatta.
- Jó napot! Mit parancsol? – kérdezte az idős hölgy tőlem, ki pénztárcáját előbb gondosan felkutatta.
- Jó napot! Egy jegyet kérek a 4-es járatra. – köszöntem vissza és tudattam vele kérésemet.

- Parancsoljon. További szép napot! – adta oda a jegyet ráncos kezeivel, melyeken hosszúra nőt körmei nem az ápolásról voltak híresek.
- Önnek is! – kívántam én is jókat neki a továbbiakban, aztán a 4-es vonathoz siettem. A régen ismert földidomárok által hajtott találmány képét megváltoztatta a gőzmozdony és nagy sivító hangjaival közölte utasaival, hogy hamarosan indul. A tömegek csak úgy özönlöttek be, mivel Ba Sing Se-ben is megfordult a fejlett masina. Kémleltem a sokaságban a vízidomárt, barátomat, kinek jellegzetes külsejét nem láttam. A vonatra szállva egyik kabinba lyukadtam ki, hol hirtelen a fehér tincseken akadt meg a szemem.
- Helló Jirou! Megkaptam az üzenetedet és egyből úgy gondoltam ez egy remek lehetőség lesz. – köszöntem a szintén vízhajlító ismerősömnek.
- Amúgy, ha gondolod ellátogathatnánk Miitho rezidenciára is. Egy borzvakond megtalálásáért elvileg bőkezű jutalmat lehet kapni. – vetettem fel az ötletet mialatt a kitépett cikket átadtam északi haveromnak.
Vissza az elejére Go down
Jirou
Vízidomár
Vízidomár
Jirou


Hozzászólások száma : 28
Join date : 2013. Jan. 26.
Age : 28
Tartózkodási hely : vándor

Karakteriformáció
Hovatartozás: Északii Víztörzse
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6200/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6200/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptyVas. Feb. 10, 2013 4:26 am

Ideiglenes szállásomon voltam, amit még anno Zeller bá ajánlott. Nem volt valami nagy durranás, de nem is baj mert nem sok pénzem volt. S ennek nem nagyon örültem mert ha most itt mindent elköltök akkor nem marad egy büdös vasam se a többi nemzetnél való megszállásra. Ráadásul nemrég jöttem rá, hogy túl sok időt töltöttem itt Köztársaság városban. Tovább kellett volna állnom, de semmi ötletem nem volt, hogy hova is kéne menni innen.
A táskámhoz siettem amiből előbányásztam egy régi, ütött kopott térképet és megnéztem, hogy mi lenne a legjobb megközelítés szempontjából. Sokat gondolkoztam és néztem a térképet amikor úgy döntöttem, hogy meglátogatom a Föld királyságát. Hallottam már róla sok mindent. Főleg a szép tájakat mesélte, illetve a finom italokat. Ezekről egyből eszembe jutott jó barátom, Zeller bá. Széles mosoly kíséretében vettem elő egy papírt és egy tollat. Levelet írtam neki, hogy nincs e kedve eljönni velem majd felhoztam a két dolgot aminek hallattára biztos, hogy eljön.
Miután késznek nyilvánítottam a levelet elküldtem és elkezdtem összekészülődni, ugyanis mivel Zeller bával óhajtok menni nem csónakkal utazom hanem vonattal vagy mi a fene is volt az pontosan. A táskámat a jobb vállamra akasztottam a botomat pedig a bal kezembe fogtam és kiléptem az ajtón. Még utoljára visszapillantottam a szobára. Jó szolgálatot nyújtott ittlétem alatt. S az is lehet hogy nem utoljára jártam itt. Nagyon megtetszett a város és sok jó embert ismertem meg akik idomárok és itt élnek...
Gyors léptekkel indultam meg a vasútállomás felé, ugyanis a vonatom nemsokára útnak indult és ezt nem szabad lekésnem, ugyanis azt mondtam Zeller bának, hogy ezzel megyünk és ha ezt lekésem szegénykém egyedül megy. A következő meg jóval később indul... már szinte futottam és szlalomoztam az emberek, illetve a modern tudomány találmányai közt amikor megpillantottam a nagy monstrumokat. Nagy kő esett le a szívemről mert a négyes vágányról még nem indult el a vonatom. Szétnéztem a tömegben, de nem láttam sehol sem a barátomat ezért úgy döntöttem, hogy megveszem a jegyem és felszállok, majd megtalál ha egyáltalán jön.
Miután a jegyet megvettem szélsebesen rongyoltam fel a vonatra. Majdnem minden kabin foglalt volt. Végül a harmadik kocsiban sikerült találnom egy üreset. Szépen elrendezkedtem... vagyis a cuccaimat egy laza mozdulattal az ülésre dobtam majd a botomat a fejem felett található táskatartóra helyeztem és leültem. Nem volt valami kényelmes ezért úgy döntöttem, hogy a lábaimat is feldobom az ülésekre. Sokkal kényelmesebb volt. Közben az ajtót figyeltem, hogy mikor jelenik meg a barátom. Már vagy tíz perce ültem és néztem ki a fejemből amikor meghallottam Zeller bá hangját majd megláttam a férfit is. Nagyon boldog voltam, hogy úgy döntött eljön velem.
- Helooooo! Örülök, hogy elfogadtad az invitálást. - pattantam fel és nyújtottam oda neki jobbomat. Tényleg iszonyatosan örültem neki, hogy eljött. Mr untam az egyedüli kalandozást. Sőt az is lehet, hogy a kirándulás után visszatérek ide és itt fogok lakni.
- Hmm jól hangzik, úgyis pénz szűkében vagyok... - mondtam majd átvettem az újságcikket. Olvasgattam majd egy nagy bólintással jeleztem, hogy biztosan elnézünk oda.
- Lehet, hogy ennek az eltűnésnek köze van az ottani több eltűnésnek is. Megbízható forrástólé tudom, hogy nem ez az egyetlen állat ami eltűnt arrafelé. - mondtam kedvesen majd visszaadtam a cikket.
Egy darabig nem szóltam hozzá mert hányingerem lett a vonattól. Életemben először utaztam ilyesmi járgánnyal és na... nem a legkellemesebb... vagyis számomra nem.. én a csónakhoz vagyok szokva. Az ablakon kibámulva láttam gyönyörű tájakat, érdekes embereket... míg meg nem érkeztünk egy kis faluba, ami már a Föld Királyságához tartozott. Felkaptam a táskámat és a botomat majd Zellerre néztem...
- Gyere mert megérkeztünk... ebben a kis városban volt egy rakatnyi eltűnés... szerintem itt kéne kezdenünk a nyomozást. - mondtam kedvesen majd elindultam kifelé. Miután leléptem a vonatról körbenéztem, hogy merre is kéne indulni, de mindenfelé termőmezőt láttam és dolgozó embereket. A nap nagyon erősen sütött ezért úgy döntöttem, hogy először egy árnyékos helyen kezdünk el kérdezősködni. Meg is pillantottam pár munkást, akik éppen az árnyékban hűsöltek ezért Őket vettem célba. Nagyon reméltem, hogy Zeller nem téveszt szem elől.
Amikor odaértem a munkások sorozatos eltűnésekről beszéltek, tehát jó helyen jártam. Nem szóltam közbe csak kíváncsian hallgattam a szóváltásukat. Ők is mondták, hogy nem egy áltat tűnt el. Éppen szólni akartam amikor egy struccon lovagló férfi jelent meg. Egy plakátot biggyesztett ki a már ütött kopott hirdető táblára. Távolról kiszúrtam, hogy ugyan az a hirdetés amit északi barátom mutatott nekem.
Gyorsan odasiettek és megnézték mit hozott a futár. Amint elolvasták jajveszékelésbe kezdtek, sokan azt mondták, hogy ez a falu végét jelenti, meg fognak halni, a termőföldeknek is vége. Láttam a nagy aggodalmat rajtuk és megsajnáltam őket. Odaléptem hozzájuk és az egyik férfi vállára tettem a kezem.
- Üdvözletem, a nevem Jirou, vándor vagyok Ő pedig Zelnarak. - mondtam majd a botom segítségével közelebb rángattam Zellert.
- Azért vagyunk itt, hogy Önöknek segítsünk, majd mi visszahozzuk azt a vakondot. - mondtam lelkesen majd kacsintottam egyet és úgy vártam a reakcióját.
Vissza az elejére Go down
Ismira
Tűzidomár
Tűzidomár
Ismira


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2013. Jan. 25.

Karakteriformáció
Hovatartozás:
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6200/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6200/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptyHétf. Feb. 11, 2013 8:50 am

Sóhajtozva túrok a hajamba, szememet egyre csak ellepik a könnyek, ahogy a kezemben lévő papírt szorongatom. Úgy érzem, hogy kezd meghalni egy részem, mióta elhagytam a Déli Víztörzset – és még inkább erre enged következtetni az is, hogy anyám levelét olvasva alig tudom legyűrni a könnyeimet.
„Kedves lányom – kezd bele könnyedén – Remélem, jól telnek napjaid. Azt hiszem, szükséged lehet egy kis pénzre, mivel tisztában vagyok vele, hogy nem ingyen laksz Köztársaság Városban. Remélem, azóta sok új barátra leltél, és azt is, hogy idomár tudományod mások hasznára fordíthatod. Szerető anyád, Caithe”
A rövid levél végét nézve jövök csak rá, mennyire idegesít valójában, hogy nem vagyok tisztában az édesanyám családnevével. Talán valamit rejteget, vagy csak ezzel is segítene nekem, hogy elrejtőzzek a világ elől?
Remegő kezekkel ragadok meg egy írópapírt, és egy tollat, hogy írhassak neki. Több nehéz lélegzetvétel is szükséges, hogy belekezdhessek a pingálásba, és a végére már egy mosoly is megjelenik az arcomon.
„Édesanyám; nehéz csak annyit mondanom, hogy jól telnek a napjaim. Első hetemnek talán harmadik napján futottam össze egy fiúval… hogy is mondjam, a fiúval. Azt hiszem, hogy kezdetnek ez több mint elég. Egyetlen leányod, Ismira”
Mialatt a világot kezdtem el járni, nagyon rövid leveleket váltottunk egymással, de azt hiszem, mindketten tudjuk, hogy ezzel is többet leírunk az állapotunkból, mint valójában szeretnénk.
Csókot nyomok a papírlap aljára, majd azt összehajtva ez borítékba helyezem el a küldeményt. Kirohanok az albérleti lakásomból, majd a közeli levelesláda felé szaladok, és beledobom a levelet. Már éppen visszafele sétálgatok, mikor beszélgetés üti meg a fülemet, mely talán több mint három személy között is zajlik, és nagyon aggodalmas a hangnemük.
- Nem ajánlanám én, hogy kiutaztasd a nyájadat.
- Ó, mégis miért? A Föld Királyságában virágozó kereskedelmet tudnék lefolytatni a báránykecskék húsával, gyapjával, tejével, de még a szarvából készült értéktárgyakból is. – Förmed rá a testes, alacsony férfi a jóval magasabb, fiatalabb kalmárra.
- Tudod, ott mostanság minden úton-útfélen eltűnnek a haszonállatok, de még a nemesek házi kedvenceinek is nyoma veszik!
A zömök erre elgondolkodva néz rá, majd bólint.
- Ilyenkor bezzeg sehol sincsenek azok a mihaszna idomárok… – Végig se kell mondania a mondatot, hogy eszébe juttassa anyám levelét – sétámat futásra váltom, hogy felrohanhassak az albérletbe, és összeszereljem a páncélom, illetve az összes fegyverem.

Hátamon táskával, magamon viszonylag egyszerű ruhával –fehér farmer, kék póló- indulok el a kikötő felé, hogy elkaphassam a nekem megfelelő hajót. Habár sok-sok szópárbajba, no meg egypár yuan-ba kerül, végül sikerül is felmásznom egy bárkára, mely a Föld Királysága felé visz. Mihaszna idomárok? Megmutatom én…

A pletykák, melyeket a városiaktól és más emberektől hallok, egy jelentéktelen faluba vezetnek, ahol akárhová nézek, gyanakvó pillantással viszonozzák kíváncsiságom – le se lehetne tagadni, hogy minden új emberről azt hiszik, állatot jött lopni. Alig érek be a faluba, látom, hogy egy bizonyára nagyon kellemes „népgyűlést” hagytam ki, és most boldog-boldogtalan egy kifüggesztett plakátot néz.
Mogorván bezsúfolódok a tömeg közé, hogy megnézhessem, mit is rejt a hatalmas papírlap – mint kiderül, ezen is állatlopás híre van, még pedig egy szent állat veszett el. A megbízás egy pillanatra még engem is elbizonytalanít, de aztán rájövök, hogy valójában ez kell nekem!
Már csak meg kéne tudnom, hol is ez a rezidencia, ugye…?
Vissza az elejére Go down
Lan Niu
Földidomár
Földidomár
Lan Niu


Hozzászólások száma : 25
Join date : 2013. Jan. 25.
Age : 30

Karakteriformáció
Hovatartozás: Föld királysága
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6000/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6000/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptyKedd Feb. 12, 2013 6:54 am

Az elhatározást meghoztátok, már csak a hirdetményt kiadott család rezidenciáját kellett felkutatnotok. Szerencsétekre a Miitoh kúriát, ha akarnátok se tudtátok volna eltéveszteni, amiért az volt a leggazdagabban felépített építmény az egész községben. A hatalmas márványkőből álló robusztus falaival és a tölgyfakapuk közepére aranyozott festéssel ékesített címerrel, melyen nagy betűkkel szerepelt a család híres vezetékneve, büszkén reklámozta az ott élőket. Persze a falusiak készségesen fogadták a kérdezősködőket a família kúriájának hollétével kapcsolatban, zsörtölődés nélkül útba is igazítanak benneteket, ha szükséges, mivel lehet rajtatok áll egész falujuk, tágas mezőföldjük, s nem ellopott haszonállataik egész élete!
Azonban a munka elvállalására nem csak ti vállalkoztatok, több jelentkező is volt, mely speciális szűrésen ment keresztül a tölgyfakapuk előtt, meglehetősen nagy előnyben részesítve bármely elem hajlítóját. De csak ál’ idomárok léptek fel a porondon, kiket amint valami speciális technika megmutatására kértek képtelen voltak tenni bármit is. Láthattatok földidomárokat megszégyenítő cselekedettel toporzékolni valakit, annak reményében, hogy beleremeg az egész talaj léptei alatt, vagy durva, cseppet sem könnyed mozdulatokba ültetett vízirányító mozzanatokat. Egyesek munkaruhában jöttek, nem fáradozva az adott nemzet öltözékének színeit magára venni, kiknek épp kiadná magát. Az őrök, kik eme felmérést tartották meglehetősen precíz munkát végeztek, s talán durván bántak a merész vállalkozókkal, azonban biztosra akartak menni. Kitudja, talán valami felsőbb parancs okán. Mindenesetre hárman nemes egyszerűséggel kiálljátok a próbát, s úgy tűnik, hogy ti értetek el egyedül sikereket, így tovább haladhattok a következő lépéshez.
Az őrök kíséretében térhettek be a kúriába, a tölgyfakapuk hatalmas morajjal nyíltak ki a közrefogó bástyázat tetején álló további páncélos emberek utasítására. Gyönyörűen megmunkált kert ösvényén mehettetek keresztül, mielőtt az U alakba épített épületbe értetek volna. Ez időt akár beszélgetésre is fordíthattátok. Egészen addig volt rá lehetőségetek, mígnem a labirintusszerű folyosók után – mely során több szakaszt is ismerősnek találhattatok a falon csüngő művészi képek és egyéb drága holmi okán, amely mellett nem egyszer mentettek el – egy tágas szobába értetek. Az ajtóval szemben, melyben bevezettek benneteket két díszes szék foglalt helyett, előtte zöld selyemszőnyeg húzódott, aranyhímzéssel. Ennek a szobának a falain is nagy eseményeket ábrázoló képek sorakoztak, s ki ismeri a történelmet a 100 éves háború egy – egy darabját is meglelheti benne, bár csak részleteiben, ugyanis előtte vastag soroszlopok tartották a mennyezetet.
Kínos csend ült a szobára, ahogy az őrök egy szó nélkül megálltak, s hagyták, nézzetek körül, azonban ahogy hozzá kívántatok volna, érni egy régiséghez, hatalmas lándzsájuk termett kezetek előtt. Tekintetükkel meredten figyelték a trónust, mintha várnának valamit, vagy valakit. Nem is kellett oly’ soká várnotok, hatalmas csörömpölést halhattatok, melyet egy viszonylag fiatal, még javában mutálódó hang harsogott túl.
- Tudom, mit kell tennem, nem vagyok már gyerek! – s a zajok elülte után a trónus melletti egyik fal elnyílt, egy titkos járatot felfedve előtettek. Ezen először egy magas, fekete kalap, egy kimonó ujja, s lassacskán pedig egy fej hajolt ki mögüle. Amint tekintetetek találkozott az idegenével, nyomban visszahúzódott. - Menj már, ne legyél nyuszi, jelents be! – ezzel az illető kis segítséggel tért be a szobába, majdnem orra bukva hosszan földre nyúló öltözékében. Igen, ő egy alacsony, kék kimonóba bújt fiatal fiú volt. Nem tagadhatta korát, bármennyire is szerette volna a magárra aggatott bajusszal és okuláréval nagyobbnak láttatni magát. Mindenesetre igyekezett szerepéhez hű lenni, több – kevesebb sikerrel.
- Khm… bejelentem…
- A papírt is! – nyomban félbeszakítva kapta a kulisszák mögött az utasítást az imént hallott kiabáló hang tulajdonosától. Az egércincogásra hasonlatos beszéd talán jobb is, hogy félbe lett szakítva, melyet a küldött tartott. Kissé zavartan húzta elő a kimonó ujjába rejtett apró tekercset, majd szétnyitva azt kezdett bele ismét, ámbár bátrabban szövegébe.
- Bejelentem a nagy múlttal rendelkező Miitoh család hatalmas őfelségességét: Miitoh Hong uraságot! – kezét nyújtott oldalra, ahonnan a bejelentett érkezésére lehetett számítani, míg baljában a tekercset szorongatta görcsösen.
- Lehagytad, hogy csodálatos és hősies…! – panaszkodott a titkos ajtó mögött álló. De a kék kimonóba bújt fiatal megvető pillantását látva úgy tűnik nem volt már kedve folytatni a fölösleges mellébeszélést, nyomban elhallgatott és színre lépett előtettek a fiatal hang tulajdonosa.
- Idomárok! Családunk nagy elismeréssel fogadja bátorságotokat! Feir a borzvakond nagy becsnek örvend a famíliánknak és a falunak. Három napotok van visszahozni őt a rettenetes állattolvajtól. Tudom… tudom, picit szűkös a határidő, de amit muszáj, azt muszáj! Cserébe annyi aranyat kaptok, amekkora az én súlyom! – minden bizonnyal találó előadásnak ítélhetitek, szeme elé csúszott fejfedőtől orráig sem látott el, s éppen háttal állva a trónus mögötti falnak adta elő buzdító, s cseppet sem nagy lordhoz méltó beszédét. A mellette álló kék ruhás nem győzte nem fogni a fejét, szíve szerint a földbe süllyedt volna, hogy ne szégyenkezzen az „őfelsége” alakítottak miatt, ki nemesi cím ellenére sem viselhetne ilyen jelzőt magán, kivéve, ha az illető nem egy fiatal gyermek.
- Jiji, mögötted! – szólt az uraságnak a kék öltözetű, fogait összeszorítva, igyekezvén minél halkabban felhívni a hibára a figyelmét a zöld öltözékbe bújt apróságnak.
- Ostoba! Megmondtam, hogy inkognitóban ne hívj így, megőrültél? – háborgott „őfelsége”, azonban bőszen igyekezett ballépését kijavítani. Szembefordult veletek, szakálla éppen elhagyta állát, s ez keltette zavarában vörös pír ült arcára. Ekkor talán fel is tűnhet számotokra a két fiatal közötti kísérteties hasonlóság. - Thehe… azt hiszem, öhm…
- Megmutathatnánk a bűntett helyszínét. – bökte oldalba a kék ruhás, az újabb információval ellátva, kinek a segítség során nyomban megcsillant az „uraság” szeme, majd a hebegés – habogást berekesztve örömittasan szólalt fel.
- Hát persze! Nyomozás mit sem ér a bűntett helyszínének kivizsgálása nélkül! Menjünk is! – fordult sarkon, majdnem nyakát szegve a hosszú öltözékben, melybe akár még háromszor is beleférhetne.
A két gyermek által előadott színészi előadás minden bizonnyal meglephetett titeket, s talán ellenérzetet kelthet bennetek a megbízatás, melyet a nyakatokba kívánnak sózni, hisz honnan tudhatnátok, hogy nem a két fiatal ostoba játékába keveredtetek-e, s valóban van egy eltűnt borzvakond? Sajnos, ha akarjátok, ha nem, meg kell tudnotok, ugyanis az őrök nem engedik, hogy távozzatok, s ha szükséges erőszakkal tartanak itt benneteket. Ez határozott fellépésükön is látszik. Talán a bűntett helyszíne többet elárul nektek, s ez idő során akár érdeklődhettek is felőle, talán önönhibájukból elfecsegnek valamit, amit nem kellene.


Határidő: 2013.02.19.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Jirou
Vízidomár
Vízidomár
Jirou


Hozzászólások száma : 28
Join date : 2013. Jan. 26.
Age : 28
Tartózkodási hely : vándor

Karakteriformáció
Hovatartozás: Északii Víztörzse
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6200/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6200/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 5:31 am

A férfiak, akiknek azt mondtam, hogy megkeressük azt a szent állatot kicsit hülyének néztek minket. Nem értettem miért, de tulajdonképpen nem is érdekelt. Zeller bára kacsintottam majd a plakáthoz lépdeltem és megnéztem milyen kúria is pontosan ahova mennünk kell.
- Merre található pontosan ezt a Miitoh kúria? - kérdeztem kedvesen mire az összes ember úgy mozdult mintha egyek lennének . Széles mosoly terült el az arcomon és a csuklójánál fogva rángattam magam után szegény, szerencsétlen Zeller bát. Ha tetszik neki ha nem nem érdekel, most ez van ezt kel szeretnie.
Amikor megérkeztünk a kúriához meglepődtem. Nem gondoltam volna, hogy ekkora ez a helyiség. Szépen meg volt munkálva, szívesen laktam volna benne, de sajnos nem ebbe a családba születtem. Csakis cselédként tudnék itt élni, de az meg nem olyan nagy buli. Tüzetesebben felmértem a területet amikor megláttam, hogy egész nagy tömeg található a kapuban. Nem értettem, hogy mi a fene is történhetett vajon mindenki kíváncsi az eltűnésre, vagy ennyien jelentkeztek volna a feladatra? Surprised
Odaszaladtam, hogy megnézzem mi van és csak annyit láttam, hogy egy kis emelvényre kell felállnia az embereknek és ott kell bemutatniuk valamit. Amíg egy vízidomárnak tűnő alak fel nem mászott és el nem kezdett hadonászni nem jöttem volna rá, hogy mi is a lényege ennek az egésznek. Szűrővizsgálat volt, valószínűleg csakis idomárok léphetnek be. Széles mosoly terült el az arcomon míg a más elemek kamu idomárjait néztem... aztán amikor ismét egy vízidomár vagyis egy olyan személy lépett fel a porondra aki annak adta ki magát elkezdett hadonászni inkább eltakartam a szemeimet. Égett az arcom a rajtam, illetve rajtunk esett szégyentől...
Kiugrottam a tömegből és lelöktem a férfit a porondról, aki riadtan futott el. Az őrök eleinte el akartak kapni, de pár laza mozdulat után egy vízbuborékot képeztem majd kilőttem a csalóra és ráfagyasztottam. Vagy legalábbis reméltem, hogy sikerült. Miután az őrök látták, hogy én tényleg idomár vagyok be akartak tessékelni, de jeleztem nekik, hogy van egy társam, aki szintén vízidomár. Nagyon örültek neki és mondták, hogy nyugodtan előre hozhatom a sorban.
Miután Zeller bá is sikeresen át ment a teszten, illetve egy lány is, aki tűzidomár volt az őrök kíséretében haladtunk tovább. Már égtem a vágytól, hogy belülről láthassam a kúriát, mert kívülről gyönyörű volt. Éppen egy szép régiséget akartam megtapogatni, de egy lándzsa a kezem előtt landolt. Kicsit megijedtem, hogy mi a fene aztán rájöttem, hogy valószínűleg azt hitték el akarom lopni.
- Nyugi nem akarom ellopni csak meg akarom nézni... - győzködöm az őröket, de ők nem engednek semmit, egyfolytában a trónt nézik. Nem nagyon értettem, ugyanis egyenlőre teljesen üres volt, senki sem állt ott.
Azonban ahogyan ezt végig gondoltam két alak alak jelent meg. Kicsit furcsának tekintettem Őket, de nem nagyon foglalkoztam a kinézettel. Nekem most az a lényeg, hogy megmondják mi a feladatunk és már itt sem vagyok, az őrök nagyon ellenszenvesek voltak még egy népművészeti cserépedényt se tapizhattam meg.... Ami a legfurcsább volt, hogy a férfi teljesen háttal állt nekünk és úgy mondta el a feladatot...
- Már elnézést... három nap alatt visszahozni? Azon kívül van valami nyomuk, hogy eltűnt? Mert ha nincs akkor elleszünk vele egy darabig és még az is lehet, hogy három nap alatt nem lennénk képesek rá. - mondtam majd egy kicsit elpirultam majd megvakartam jobbommal a tarkómat. Valamiért megrendültem... már annyira nem is akartam ezt a munkát ezért hátat fordítottam és elindultam volna az ajtóhoz, de az őrök beálltak elém... ~Tehát muszáj leszek ennek az idiótának meg a hupikék törpikének dolgozni. ~ gondoltam miközben elindultunk a bűntett helyszínére..
- S mondja khmm.. uram mikor tűnt el pontosan vagyis mikor vette észre? - kezdtem el a kérdezősködést. Nagyon kíváncsi voltam a válaszára....
Vissza az elejére Go down
Zelnarak
Vízidomár
Vízidomár
Zelnarak


Hozzászólások száma : 23
Join date : 2013. Feb. 02.
Age : 29

Karakteriformáció
Hovatartozás:
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6100/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6100/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptyCsüt. Feb. 14, 2013 8:19 am

A vonaton való utazás során, a küldetésről szóló tudnivalóinknak ismeretét kiegészíthettük pletykák és újságcikkek alapján. Rosszullétben küzdő utazótársam fellélegezhetett, mikor megérkeztünk a mezőgazdaságra specializálódott településre. A szántóföldekkel betelepített tarlón egy kisebb csoportot véltünk észrevenni. Az elfáradt földművesek egy öreg fa árnyékában kerestek menedéket. Mi is közelebb mentünk hozzájuk és hallgattuk a pletykákat, amik már terjedtek a lakók közt. Egy futár észrevétele után, hamarosan nem kapott szót a gondolat. A parasztokon nagy elszomorodás lett úrrá, amikor elolvasták a csupasz papírt öltöztető betűket.
- Jó napot! Úgy tűnik, bemutatkoznom már nem kell. – köszöntem én Jirou úgy gondolta lelket önt a csüggedő emberekbe. Hamarosan kisvártatva vízidomár barátom elkezdte nézegetni a kitűzött lapot. Mivel én se akartam valami fontos információról lemaradni, így közelebb mentem a fontos hírt tartalmazó farosthoz. Az áttekintés bekövetkeztével rájöttem, hogy már semmi új hírrel nem tud szolgálni vidékre érkező kikiáltás. Valószínűleg az eltűnések ide vonzották az újságírókat, kik egy kis kenő pénzzel még a legjobban fizetett szolgáktól is megszerezték a hírt. A kúriának pontos tartózkodási helyét továbbá kérdeznem se kellet, mert az északi srác megint csak előbb reagált. Egy ismerős arcot véltem felfedezni a háttérben, akit hacsak nem tévesztek össze egy itteni hasonmásával, kinek szépsége hasonló, de lelke más, akkor Ismirát rejtette a női alak.
- Szia Ismira! Te is a borzvakond miatt jöttél ide vagy csak… - próbáltam volna befejezni kérdésemet, mikorra egy hatalmas rángatás félbeszakította azt.
- Na, mindegy gyere erre, ha te is a küldetés miatt jöttél, ugyanis ebben az irányban található a kastély! – kiáltottam vissza miközben egyre jobban engedtem az erőszakos húzásnak. Ahogyan kirajzolódott, a fal úgy lehetett észrevenni a giccseket, amelyek a gazdag arisztokraták hatalmát és vagyonát próbálták a járókelők képzeletébe eljuttatni. A kastély lakói a szegényekből megdöbbenést, míg a vetélytársakból irigységet próbálták kicsalni az építménnyel. Egy kisebb tömeg gyülekezett a kapu előtt kiket próba elé állítottak. A fiatal vízhajlító kicsit merész kísérlettel próbált előrébb juttatni minket. Az kapu őrizőiben kis híján megingott a türelem, de miután eredményt is láttak Jirout nem bántották és engem is előre engedtek. Dobogóra lépve kihúztam a parafa dugót víztartályomból, aztán egy emelő mozdulattal jégfalatkreáltam. Én is bebocsátást nyerhettem a feladat teljesítése által. Kicsit azért elgondolkoztam, hogy vajon milyen nehéz lehet ez a küldetés, ha csak idomárok részvételét fogadják el. A nemrégiben megismert tűzidomár is csatlakozhatott kis csoportunkhoz. Hatalmas kert vezetett el minket az épülethez. Míg átértünk a hosszú ösvényen, amelyet a természet gyönyörei díszítettek Ismirára néztem.
- Nos azért nem jó érzés egy két ismerős arcot látni egy ismeretlen tájon? Ja, majd el is felejtettem ő itt Jirou, aki a barátom. – mutattam be egymásnak két ismerősöm, mialatt az épületbe beléptünk. Hatalmas mesterek munkái különböztették meg az utat az, amúgy egyforma folyosókon. Egy nagy terembe vezettek el minket az őrök. Két üres széknél még több drága holmit rejtett a trónterem szerűség. Túlnézve az átlagos látószögemen a száz éves háborúról láthattam megörökített képeket. Reméltem azért a szőke hajkoronájú lányt nem ítélik el a hely lakói. Két díszes kimonóba bújt férfi vagy fiú jelent meg egy titkos járaton keresztül. Hamarosan két gyerek kevésbé betanult színészetének lehettünk fültanúi. Szörnyűséget fokozta az is mikor veszekedésük egy egércincogásra hasonlított, mint megfélemlítő ordításra, melyet komolyan felfogni nehezen lehetett. Egy botrányos időpont közlésével hirtelen lelohadt mosolyom.
- Három nap? – kérdeztem rá halkan, aztán Jirou is nemtetszését fejezte ki. Megpróbált kimenni fehér hajú haverom, de az őrök útját állták.
- Na, ez fantasztikus úgy tűnik, már nem mehetünk el. Pedig nekem nincs kedvem pár gyerek szavának engedelmeskedni. – jegyeztem meg halkan duzzogó hangon a két társamnak. Ahogy elkalauzoltak minket a lény utolsó tartózkodási helyére azt alaposabban is szemügyre vehettük. Egy kérdést tett fel a nyomozással kapcsolatban a fehér északi barátom.
- Netán van olyan szolga, aki a borzvakond távolléte után nem tartózkodott a kúriába? Amúgy ki vette észre legelőször az állat eltűnését? – tettem fel a kérdéseket én is vendéglátóinknak.
Vissza az elejére Go down
Ismira
Tűzidomár
Tűzidomár
Ismira


Hozzászólások száma : 27
Join date : 2013. Jan. 25.

Karakteriformáció
Hovatartozás:
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6200/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6200/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptyVas. Feb. 17, 2013 9:29 am

Zavartan pillantok körbe magam körül, próbálom felmérni, hogy kitől szerezhetném meg az információt – merre is kell menni a kúria felé. A nézelődés közben egy ismerős arcot látok meg, és az ő pillantása is rám esik. Egymásra mosolygunk, és ő egyből rám köszön, illetve már egy kérdést is intézne felém a távolból, mire valami… vagy valaki arrébb rángatja.
- Szia! – Ordítom utána, és kirontok a tömeg közepéből, nehogy szem elől veszítsem. Jól is teszem, mivel megadja a számomra fontos információt; ők is arra mennek, amerre a megbízatás van.
Egyből követni kezdem őket, habár mint jól kiveszem, Zelt egy másik fiú rángatja egyre csak előrébb, még akkor is, ha ennek ő nem örül. Igyekszek melléjük érni minél hamarabb, és mikor már a húzogató-vonogató fiú felfogja, hogy Zel megy utána, kényelmesebb tempóra lassítunk, én pedig mosolyogva baktatok mellettük tovább.
Ahogy közelebb érünk, egyre jobban kirajzolódik a hatalmas építmény mintázata; úgy magasodik felénk minden egyes cifra díszítőelem, mintha be akarna minket teríteni robosztus alakjával. Vízköpők szinte mindenütt, illetve ijesztő kőszobrok, hogy elijeszthessék a démonokat. Valóban a Föld Királyságához illő giccs és arisztokrácia figyelhető meg a kastélyon.
A kapuba érve feltűnik, hogy mekkora a sor előttünk – illetve, hogy az milyen kétségbeesetten gyorsan fogy el. Egyre feljebb csúszik a szemöldököm, ahogy a szitkozódó, vagy éppen bánatos emberek elhaladnak mellettem, és a levegőt püfölik dühükben. Amilyen ijesztőnek tűnik a nagy sor, olyan gyorsan el is fogy ennek fényében, és máris mi kerülünk sorra.
Kiderül, hogy mégis miért bocsájtottak el annyi embert: idomár képességeinket kell bemutatnunk az őröknek, hogy bebocsájtást nyerhessünk a fényűző épületbe. Zel barátja ez alapján, mint kiderül, vízidomár, akárcsak az előbb említett férfi, aki pedig úgy nyeri el az őrök tetszését, hogy egy jégfalat hoz létre. Aggasztó ez a sok vízidomár, nagyon aggasztó.
Mikor én kerülök sorra, megpördülök a levegőben, és azzal a lendülettel ki is nyújtom a lábamat, egy tűzcsíkot magam után húzva, aztán a földre érkezve a levegőbe bokszolok, és tűzgolyókat lövök az ütések irányába. Habár kicsit nagyzolásnak vehetik az idomár képességeim ilyen szintű bemutatását, azért mégis csak elnyerem az őrök tetszését.
Miután társaim megvártak, egy nagy, de ennek ellenére csodásan karbantartott kertbe térünk be; az égig meredező növények, cseresznyefák, és a falra felfutó borostyánok tökéletes összképét látom meg, nem is beszélve az irigylésre méltóan szép, színes és illatos virágokról. Bódult tekintettel nézek végig a gyönyörű kerten, úgy érzem, mintha lebegnék.
Nagyon halkan, tompán hallom meg Zel szavait; ám mikor felfogom, barátjára rámeresztem a legszebb és legbájosabb mosolyom, majd rákacsintok.
- Üdvözöllek! Az én nevem Ismira Stegalkin. – Lehelem felé bemutatkozásképp, és újra elmerülök az anyatermészet csodálatosságában.
Hamarosan a zöldből a félhomályba lépünk; őrök társaságában megyünk tovább, ám itt is van hol bámészkodnom, a falakon gyönyörű festmények vannak, van ahol magára a falra festettek. Ez a kastély egy egész remekmű, egy történelmi csoda…
Mire feleszmélek, máris az eltűnt borzvakondról van szó, no meg arról, hogy mikorra kell visszahozni. Először fel se fogom, aztán viszont meglepődök – három napot adnak arra, hogy felgöngyölítsük az ügyet? De hisz a Föld Királyságán belül akárhol lehet!
Némán hallgatom végig társaim kérdéseit, majd az arra való válaszokat, és próbálok magamban mérlegelni. Ez egyáltalán nem lesz könnyű.
Vissza az elejére Go down
Lan Niu
Földidomár
Földidomár
Lan Niu


Hozzászólások száma : 25
Join date : 2013. Jan. 25.
Age : 30

Karakteriformáció
Hovatartozás: Föld királysága
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6000/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6000/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptyHétf. Feb. 18, 2013 6:26 am

A bűntett helyszíne nem más, mint egy tágas, elkerített, talán kihaltnak és sivárnak mondható hatalmas terület, ahol első látásra elpusztult a zöld gyep. Helyenként hatalmas földtúrások magasodtak ki az üres területen, mintha hegynyi méretű vakondtúrás lenne. Ebből kifolyólag talán értelmet is nyerhetett számotokra, hogy nem gondatlanságból, avagy hanyagságból nem tarkítja fű a zárt területet, hanem azért, mert valami hatalmas lény szorgoskodott odabent.
Az elől haladó, kék ruhás fiú nyitotta ki a karám ajtaját és tessékelt előre benneteket, míg a zöld ruhás hátrább küldte az őrséget, hogy távolról óvják épségüket, így némileg szabad területet biztosítva nektek, hisz nem rabként kívántak itt tartani benneteket, hanem nyomozóként, kik megfejtik Feir eltűnésének pontosrejtélyét és visszahozzák a borzvakondot.
- Itt él Feir… – mondta utánatok belépve a kék ruhás fiú, tárt karokkal körbemutatva a zárt helyen. - amíg nem rabolták el. – fűzte hozzá, kis csalódottsággal a hangjában.
- Feir eltűnése alig két napja történt, feltételezhetőleg az esti etetése után. A falusiak a kerti munka végeztével hoztak mindig a borzvakondnak élelmet, ezzel kifejezve tiszteletüket. Cserébe Feir megvédte a földeket és a falut… hé… – kezdet bele a zöld ruhás fiú monológjába, míg a kék öltözékű oldalba nem bökte, ezáltal berekesztve meséjét. Beszéde bizonytalan volt, folyamat másfelé nézett, s sűrűn pislogott. Látszott rajta, hogy sántít mondanivalója, s erre fel is kívánta hívni figyelmét tettestársa. Kedvetlenül felsóhajtott, savanyú arcmimikával fűszerezve, leírt róla, hogy tudja, mit akar a másik fiatal, túl átlátszó volt.
- Rendben, a mi hibánk volt! – vette le a fejfedőjét a kék ruhás pár percnyi kínos csend után, majd a műszakálltól is megvált, ezzel láthatóvá téve ifjú arcát, amely alapján alig mondható tíz évesnek. - Feirt egy speciális járaton keresztül lehet megközelíteni, amit csak ő vagy a kúriában dolgozó földidomárok képesek kinyitni. Én és testvérem véletlenül nyitva hagytuk ezt a kaput és másnapra már nem volt meg Feir. A reggeli etetésnél derült ki eltűnése, de abban biztosak vagyunk, hogy a titokzatos állat tolvaj vitte el! Csak ő képes ilyesmire… és az elmúlt napokban a mi falunk körül tanyázott!
- Biztosan megneszelte Feir különlegességét és, hogy ne állhasson az útjába elrabolta a gaz! – vágott a szavába a zöld öltözékű fiú, megmutatva ő is valós arcát számotokra. Úgy hasonlítottak egymásra, mint két tojás. Talán beszédükben és magatartásukban nem hasonlítottak, illetve ruhájuk színe segített a kívülállók számára megkülönböztetni őket, de külsejüket tekintve egy az egyben megegyeztek.
A kék ruhás fiú mindeközben beljebb merészkedett a földes területen, majd dobbantott egyet a talajra, felfelé emelkedő kezekkel, és a talaj téglalap alakban elvált a földtől. Azt egy könnyed mozdulattal vezette odébb a kezeivel, majd ejtette le a kinyitott járat mellé, amelyben így láthatóvá tette az öt apró borzvakondot. A kis lények alig voltak fél méteresek, s látszólag igen tehetetlenek voltak, kapargatták a falat, de ők maguk nem tudtak járatot vágni bele, mint egy kifejlett példány, mindemellett éles hangon siránkoztak, feltételezhetőleg anyjukat próbálván hívni.
- Tudjuk, hogy szűkös határidőt adtunk, de muszáj volt. Ha Feir tovább marad távol, akkor nem tudjuk tovább életben tartani a kölykeit. – szomorú arccal térdelt le és emelt ki egyet a kis borzvakondok közül.
- És anya és apa is akkor jön haza, még jó, hogy nincsenek itthon. Életünk végéig tartó szobafogságra ítélnének minket!! o_O – teszi hozzá az eddig is heves viselkedést tanúsító, zöld kimonót viselő ifjú. A kék ruhás csak szemét forgatta a hozzáfűzött megjegyzés hallatán. S miután szemügyre vettétek ti is a kölyök borzvakondokat visszazárta a járatot. Miután nagyjából megválaszolták elhangzott kérdéseitek nagy részét, reményteljes pillantással illetek benneteket.
- Reméljük, sikerrel járnak! – mondták egyszerre, meg se várva, hogy ítéletet hozzatok végső döntésetekről. További kérdéseitekre, bár a kék ruhás készségesen válaszolt volna, a másik mindig közbeszólt aranymondatával: „Ez egy nagyon jó kérdés!” – feleletével. Így, miután kivezettek benneteket az elkerített részről, az őrök kikísértek titeket a birtokról, búcsúzásul hangoztatva a határidőként szóló három napot, mely fennáll számotokra.
Eléggé hihetetlennek gondolhatjátok a helyzetet, amibe belekerültetek, de a falusiaknak megígértétek, hogy segítetek, s már szárnyra is kélt a pletyka, hogy három idomár fogja megmenteni Feirt, a borzvakondot, s ezáltal az egész falut!
Mivel a nap már javában lemenőben volt, így okosabb lett volna szállást keresnetek éjszakára, hiszen éjjel, a sötétben nem igazán tudtátok volna a környéket szemügyre venni, és ha ma is éjszakai lopás történik, az annyit jelenthet, hogy a tolvaj még mindig itt tartózkodik a környéken.
Találtok is egy egyszerű fogadót, a Pihe-puha Nádasztalt, melynek alsó szintjén a megfáradt falusiak tértek be mulatozni. Igen csekély áron kaphattatok szobákat, s míg a szobakulcsra várakoztok, avagy netalántán jó magatok is kedvet kaptatok ital, étel elfogyasztására a lehetőség kedvező áron fennállt, mindeközben érdekes szóbeszédeket hallhatok egy némileg idősebb csoporttól.
- Én mondom öregem állathangokat hallottam a régi, elhagyatott cirkuszból! Nem hallucináltam, napkeltekor direkt nem fogyasztottam el napi adagomat, hogy a melegtől nehogy hőgutát kapjak… és a régi cirkuszban mit hallok? Állathangokat! Mérget vehettek, hogy nem cirkuszi mutatványosok települtek le oda…
- Csak nem azt akarod mondani, hogy…
- De, nem is lehet más, mint az a titokzatos állat tolvaj! – sokak elhűlten hallgatták a történetet, mások hitetlenkedtek az öreg állításának igazában, s voltak, kik azon merengtek hangosan miképpen rejtsék el haszonállataikat, ha valóban itt kíván tábort verni az enyves kezű tolvaj a falu közelében. Minden bizonnyal veszélyeztetve vannak kettő, négy, netán hatlábú szárnyas, emlős jószágaik. Ti fejetekben azonban biztos már gondolatok fordulhattak meg. Lehet, nem árt megnéznetek azt a titokzatos cirkuszt?

Határidő: 2013.02.24.
Vissza az elejére Go down
Jirou
Vízidomár
Vízidomár
Jirou


Hozzászólások száma : 28
Join date : 2013. Jan. 26.
Age : 28
Tartózkodási hely : vándor

Karakteriformáció
Hovatartozás: Északii Víztörzse
Szint: 1.
Chi:
Táncos cirkusz Left_bar_bleue6200/20000Táncos cirkusz Empty_bar_bleue  (6200/20000)

Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz EmptyVas. Feb. 24, 2013 7:04 am

Túlságosan is szétszórtak voltak és a kék ruhás mindig kijavította valamivel a zöld ruhásat... éreztem, hogy valami sántít, de nem tudtam, hogy mi ezért végül úgy döntöttem, hogy nem megyek sehova, felgöngyölítem az ügyet, visszaviszem a falusiak állatát, átveszem a jutalmam részét és Zeller bával karöltve visszamegyünk Köztársaság városba... Ami a legjobban meglepett, hogy Zeller bá ismerte női társunkat... Illedelmesen bemutatkozott meg minden én is megtettem, de akkor is honnan ismerhetik ezek egymást? Ráadásul a csaj tűzidomár! Nem szeretem a tűzidomárokat... rossz tapasztalataim vannak velük szemben.... mondjuk lehet, hogy csak Gyufafej olyan hülye, de akkor is... meg a régi történetek a világuralmas tervükről.... nos, valahogy nem repestem az örömtől... Feir lakóhelye egy fűhiányos, vakondtúrásokkal telített helyiség volt. Ha borzvakond lennék biztos maga a mennyország lenne, de így emberként nem nagyon tetszett.
A zöld ruhás ipse elkezdett valamit magyarázni, de a kék jelezte, hogy hagyja abba... majd egy perc elteltével a kék ruhás bevallotta, hogy az Ő hibájuk ez az egész... mert valami átjárót nyitva hagytak és szerintük azon keresztül vitték el Feirt...
- Miért vannak annyira abbana hitben, hogy elrbaolták? Gondolkodjkanak állati fejjel... alapjáraton be vannak zárva... maguk szerint ha van rá lehetőség nem mennének ki a „friss levegőre”? - tettem fel egy egyszerű kérdést majd eleresztettem egy gyenge mosolyt is. A mondandómban volt ráció, de az is lehet, hogy tényleg elrabolták... hiszen sok állatot elloptak a környéken...
Végül a rövid határidő okára is fény derül... gyermekei vannak Feirnek, illetve a szüleik is akkor jönnek haza... személy szerint megérdemelnék a szobafogságot hiszen Ők nem zárták le azt az átjárót... Miután végigmondtak mindent amire szükségünk lehetett a keresésben kitessékeltek minket, hogy kezdjünk neki a keresésnek minél hamarabb... három nap... úristen...
Miután kijöttünk a palotából én megéheztem, illetve szomjas is voltam... tehát én úgy döntöttem, hogy keresek egy fogadót ahol mindkét vágyamat ki tudjam elégíteni... Zeller bát és Ismirát pedig magukra hagytam... vagy legalábbis hátul hagytam... biztos van miről beszélgetniük...
Nem is kellett sok idő találtam egy fogadót ahova nagy lelkesedéssel tértem be. A pulthoz léptem és leadtam a rendelésemet. Az ital hamarabb megérkezett... elkezdtem kortyolgatni és közben az embereket néztem, hogy mit csinálnak ilyenkor az ivászaton kívül amikor egy érdekes szóbeszédre lettem figyelmes... valami régi cirkuszról beszélt és az ellopott állatokról. Az italt egyenes úton visszaköptem a pohárba... hát ekkora szerencséje se lehet az embernek.... Egy ugrással az asztalnál teremtem... rátámaszkodtam és a férfi szemébe néztem.
- Üdv.. a nevem Jirou és az a feladatom, hogy Feirt, illetve minden állatot visszajuttassak a gazdájának és hallottam, hogy valami cirkuszról beszélt meg állathangokról... tehát megkérdezhetem, hogy merre is találjuk azt a bizonyos épületet? - kérdeztem kedvesen majd egy szelíd mozdulattal kisöpörtem hófehér hajamat a szemeimből. Miután remélhetőleg kaptam választ a kérdésemre felkutattam Zeller báékat, akik nem is voltak olyan messze tőlem... talán még hallották is amit az öreg mondott.
- remélem hallottátok... ha nem az se baj, irány az elhagyatott cirkusz! - mondtam majd balommal az ajtó felé mutattam míg jobbomban a kaja volt és nagy léptekkel elindultam!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Táncos cirkusz Empty
TémanyitásTárgy: Re: Táncos cirkusz   Táncos cirkusz Empty

Vissza az elejére Go down
 
Táncos cirkusz
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Táncos cirkusz

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
~ Avatár szerepjáték ~ :: Kalandok :: Kalandok-
Ugrás: