~ Avatár szerepjáték ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Fontos
Más Oldalak
A három tehén és Xian bácsi dereka 67252
Staff
A három tehén és Xian bácsi dereka Korra10

A három tehén és Xian bácsi dereka Aange

A három tehén és Xian bácsi dereka Katara10
Felhívások

Kapcsolat
A három tehén és Xian bácsi dereka Wikialogoq

A három tehén és Xian bácsi dereka Facebooklogo440x237size
Az oldallal kapcsolatos újítások
A három tehén és Xian bácsi dereka EmptyVas. Márc. 03, 2013 1:53 pm by Korra
Kedves játékosok, ezúton adok hírt, néhány változásról!

Először is bevezetésre kerül a pénz, ami a yuan lesz. Mindenki kap majd kezdő tőkét, ami a Karakterinfórmációnál meg fog jelenni, ezt pedig a későbbiekben lehet gyarapítani is. Ez minden esetben eszközök megvételére fordítható, technikát továbbra is csak mesterponttal lehet kiváltani, továbbá az összeg nem IC, tehát nem függ a karakter játékbéli anyagi helyzetétől.

Ezenfelül ezután plusz …


Megjegyzések: 0

 

 A három tehén és Xian bácsi dereka

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Aang
Admin
Admin
Aang


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2012. Oct. 20.

A három tehén és Xian bácsi dereka Empty
TémanyitásTárgy: A három tehén és Xian bácsi dereka   A három tehén és Xian bácsi dereka EmptyVas. Feb. 17, 2013 2:16 am

Ismétlődő kalandos edzés.
E havi résztvevők: Jirou, Nijan Tang, Lan Niu és Makeda


Mesélik, hogy a Földkirályságának egy eldugott szegletében él egy öregember. Úgy mondják, hogy magányos életét, csak azok az időszakok szakítják meg, amikor tanítványokat fogad. Senki sem tudja, hogy ki Ő, mit csinál az erdőben. Idős remetének titulálják, van aki vén bolondnak és megint vannak, talán a legbölcsebbek, akik mesternek hívják. Bármi is legyen az igazság, a hír és a mese kiegészül azzal, hogy a bácsinak van három tehene és aki segít neki etetni és itatni eme teheneket, azok bizony hatalmas ajándékban részesülhetnek. Bármi legyen is az igazság, úgy döntöttetek, hogy felkeresitek ezt a bácsit és a végére jártok, mi az igaz az egészből. Hosszú utat tettetek meg mindannyian és már lemenőben van a nap, amikor az erdő szélén megpillantotok egy kis kunyhót. Kéményéből vidáman pöfékeli a füstöt, amely arra utal, hogy van lakója. Miután bekopogtok, az ajtó feltárul és egy töpörödött kis öregember invitál be benneteket. Miután elmondtátok neki, hogy azért jöttetek, mert messze földön híres a ... szóval a három tehene és szeretnétek kideríteni mi az igazság a bácsi mosolyogva elindul a konyhába. Kis idő múlva egy nagy tálcával tér vissza, amelyen mindenféle finomság van, amit letesz elétek. Hangja barátságos és melegséget áraszt magából.
- Egyetek! Holnap majd beszélünk, de addig is pihennetek kell.
Ezután a bácsi nem is szól többet, csak mosolyogva nézi, ahogyan esztek, majd mindenki elkísér a belülről sokkalta nagyobbnak tűnő viskó egy egy sarkában található szobába. A szoba kimondottan takaros kis helyiség, kellemes hangulatot áraszt magából és földön található gyékény fekvőhely hívogatóan csábít benneteket. Úgy érzitek tagjaitok ólomnehézzé válnak és menten le kell feküdnötök aludni. Miután mindannyian lefeküdtetek, az álom nagyon gyorsan elnyom benneteket.
Másnap, kora délután van, amikor felébredtek. Úgy érzitek magatokat, mint aki még sosem aludt ilyen jót. A bácsit azonban nem találjátok a házban, viszont a rekedtes énekhang alapján megtudjátok állapítani, hogy kint van a házikó előtt. Amikor meglát benneteket, nagyon vidámnak tűnik és boldogan megszólal.

- Örülök, hogy felkeltetek gyerekek. A nevem Xian Tou, de hívjatok nyugodtan Xian bácsinak. Már azt hittem nekem kell elmennem vízért. Tudjátok, van három tehenem, akik úgy isszák a vizet, mintha szivattyúházak lennének. Van a derekamban ez a kellemetlen csúz és a mai napon nagyon sajog. Megtennétek nekem, hogy mielőtt beszélgetünk és hozzá kezdenétek a reggelihez, elmentek vízért? Látjátok, ott van nyolc vödör, négy farúd és kötél. Az erdő közepén van egy tavacska, aminek a vize olyan édes és üdítő, hogy a tehénkéim csak azt isszák. Onnan kellene hozni vizet és beletölteni az itatóba.
A bácsi a ház mögött található kisebb "úszómedencére" mutat, ami üresnek tűnik és három szomorú tehén nézi a medence üres fenekét. Valószínűleg ez lesz az itató, amelyet meg kellene tölteni vízzel. Jó pár kanyart kell lebonyolítanotok ahhoz, hogy megteljen az itató. Mielőtt azonban elindulnátok a vödrökkel a tavacskához, a bácsi még megszólal.
- Az erdőben lakik egy szellem. Nem kedveli az idomárokat, amióta a Tűz Népe pusztított errefelé. Ne! Ismétlem, ne használjatok idomár képességeket. ^.^ Oh és jut eszembe. Kettő órátok van az egészre, különben a tehénkéim morcosak lesznek és szétrúgják a házam oldalát. ^.^ Siessetek!
A tavacska nincs túl közel a házikóhoz és a terep is egyenletlen, valahogy meg kell oldanotok, hogy az összesen nyolc vödörrel minél előbb, minél több vizet hozzatok. Talán futni kellene.
Vissza az elejére Go down
Jirou
Vízidomár
Vízidomár
Jirou


Hozzászólások száma : 28
Join date : 2013. Jan. 26.
Age : 28
Tartózkodási hely : vándor

Karakteriformáció
Hovatartozás: Északii Víztörzse
Szint: 1.
Chi:
A három tehén és Xian bácsi dereka Left_bar_bleue6200/20000A három tehén és Xian bácsi dereka Empty_bar_bleue  (6200/20000)

A három tehén és Xian bácsi dereka Empty
TémanyitásTárgy: Re: A három tehén és Xian bácsi dereka   A három tehén és Xian bácsi dereka EmptyVas. Feb. 17, 2013 9:33 am

A vihar óta egyszer láttam az apámat és már nagyon aggódtam érte ugyanis kórházba került. Miután végeztünk a barlangba visszamentem, s tetőtől talpig begipszelve, illetve eszméletlenül feküdt. Állítólag ráesett valami a nagy viharban. Most azonban mégsem mellette voltam hanem folytattam a világjárásomat, Ő is ezt akarná. Vagy legalábbis ezzel áltattam magam. Valójában nem tudtam ránézni mert az én hibám volt, hogy Ő most ott fekszik. Ahelyett, hogy visszamentem volna és segítettem volna rajta hagytam, hogy bedugjanak egy hajóba, ami egy perc múlva balesetet szenvedett és ezáltal egy rakatnyi valami áldozatává váltunk.
A kalandos menekülés után és az apám meglátogatása után nem mentem vissza Köztársaság Városba hanem útra kéltem és jártam a nagyvilágot. Sok szép helyet bejártam és sok mindent láttam, illetve hallottam. Tanultam is,. Illetve edzettem, ugyanis gyengének éreztem magam. Gyengének éreztem magam mert apám kórházban feküdt... pedig ez ellen nem tehettem semmit hiszen bezártak egy hajóba és megpróbáltak kimenekíteni. ~Bárcsak Őt is velem együtt bedugták volna. Akkor most semmi baja nem lenne.~gondoltam miközben beletúrtam már elég hosszúra nőtt, hófehér hajamba.
A csónakomban ültem és a Földkirálysága felé tartottam, ugyanis hallottam egy szóbeszédet egy öregemberről, aki az erdőben él és van három tehene, illetve tanítványokat fogad. Kíváncsivá tett ez az egész, ugyanis azt is hallottam, hogy ha valaki segít etetni meg itatni az állatokat kapnak valamit. Nem nagyon tudtam, hogy mire gondoltak amikor két földidomár erről beszélgettek egy kocsmában. Valószínűleg Ők is voltak nála....
Nagy sebességgel haladtam előre, hogy minél hamarabb odaérjek és megtudjam mit is kell csinálni. Ha erősítő feladatokat akkor megbirkózom vele. Törékeny kinézetem ellenére elég sokat bírok. Ha valaki nem hiszi el az keresse fel Gyufafejet vagy Zeller bát. Mind a ketten tudják, hogy nem vagyok egy egyszerű eset ilyen téren. Bár igaz, hogy Zeller bá ellen kikaptam, de csak azért történt mindez mert már nem nagyon láttam értelmét a dolognak. Egymás támadásait fordítottuk a másikra és kezdtem unni s végül mikor a kezeimet a földhöz fagyasztotta feladtam. Na, de Gyufafej más történet volt. Tőle egy állast is kaptam aminek a nyoma nagyon sokáig látható volt falfehér bőrömnek köszönhetően. Alapjáraton egyébként nem szerettem az erőszakot, de ha rákényszerítenek akkor könyörtelen tudok lenni.
A nagy elmélkedésből egy nagy döccenés, illetve a kirepülésem a csónakból térített vissza a valóságba. Arccal érkeztem a nagy homokba. Morogva ültem föl és köptem ki a nem tudom mennyi homokot. Nem értettem, hogy hogyan került egy sziget egy olyan területre ahol elméletileg semminek se kéne lennie. Felálltam, leporoltam magam és szétnéztem. A látvány kicsit meglepett. Egy kikötő volt tőlem nem is olyan messze ahol a Földkirályságának a zászlaja lobogott.
- Tehát megérkeztem.... Surprised - mondtam halkan magamnak. A szükséges felszereléseket magamhoz vettem majd a csónakomat teljesen kihúztam a partra és elindultam, hogy megkeressem azt az öregember, aki miatt én valójában idejöttem.
Már egyszer jártam a környéken amikor az a bizonyos vakond eltűnt, de akkor nem nagyon volt időm szétnézni, ugyanis megérkezésemet követő pár percben megtudtam hol található a vakond tulajdonosa és egyből elmentem hozzá... na, de hagyjuk kicsit érdekes történet volt és semmi kedvem nosztalgiázni. Az emberek kicsit meglepődtek amikor megláttak. Már teljesen hozzászoktam hiszen hófehér hajam, tengerkék szemeim és szintúgy hófehér bőröm nem volt mindennapi. Néha még én is azt hittem magamról, hogy nem ember vagyok hanem valami más.. egy robot vagy valami.... de miután a durvább sebeimből vér folyik meg levegő nélkül nem tudok élni el kellett fogadnom a tényt, hogy én csak egy gyenge ember vagyok idomárképességekkel. Én is megfogok majd halni mint a többiek.... kár.. olyan jó lenne örökké élni és segíteni a bajba jutottakon.
Már órák óta sétálgattam és eltévedtem ráadásul még a nap is iszonyatosan sütött.... Nem tudtam, hogy merre kell menni vagy, hogy hol is vagyok ezért úgy döntöttem, hogy betérek a legelső fogadóba ahol iszok valami, meg eszek és miután végeztem érdeklődök egy kicsit. Ez azért is tűnt jó dolognak mert egy kocsmában mindenki ismer mindenkit és mindenki tud mindent.
Elég sokat kellett még baktatnom, hogy találjak egy kocsmát, de végül találtam és betértem. Szerencsére jó sokan voltak. Valószínűleg ide menekültek a nagy hőség elől. Vagy csak kikapcsolódnak. Pontosan azt se tudom, hogy milyen nap van.. szóval az is lehet, hogy szabadnaposak vagy már végeztek a munkájukkal. A pulthoz sétáltam és a csapos szemébe néztem, aki a többi vendéggel együtt tetőtől talpig felmértek. Volt, aki a megjelenésemre egy nagy köpéssel reagált, de nem érdekelt. Csak sajnálni tudom az ilyen embereket...
- Jó napot... először is kéne valami frissítő ital, illetve valami ehető... aztán pedig valaki meg tudná nekem mondani, hogy hol találok egy bizonyos öregembert akinek van három tehene? - tettem fel a kérdésemet. A csapos csak biccentett és egy nagy korsó valamit rakott le elém majd egy tányért amin sült hús volt, illetve valami köret. Az öregemberes kérdésem pedig sok embert odavonzott hozzám, hogy miért is keresem... mert Ők is hallottak róla, de még nem mertek elmenni mert attól féltek, hogy valami bajuk esik. Elmondtam nekik, hogy csak kíváncsi vagyok rá. Ekkor hangos székcsikorgást hallottam. Felnéztem és egy középkorú, borostás képű férfi állt fel az egyik asztaltól és lépdelt oda hozzám.
- Ha tényleg el akarsz hozzá menni akkor az erdő szélénél találod... de vigyázz magadra kölyök veszélyes környék ez így egyedül. - mondta majd kifizette a z italát és elment. Kicsit sikerült megijesztenie a férfinak, de nem érdekelt. Úgy döntöttem, hogy csak azért is megkeresem... s ha kell akkor harcolok.
Megettem a száraz és hideg húst, de a körethez nem nyúltam. Nem tudtam mi volt az ezért nem is mertem kockáztatni. Miután úgy ahogy csillapodott az éhségem megfogtam a korsót és egy laza mozdulattal legurítottam a tartalmát. Nagyon finom volt, ilyet még nem ittam, de most nem foglalkoztam az ital nevével. Előkapartam a pénzemet nadrágzsebem legmélyéről s kifizettem a számlát és elindultam az említett erdő felé. Már nem volt annyira meleg, ugyanis a nap szépen lassan kezdett nyugovóra térni. Már nekem is jó lett volna vízszintesbe helyezni magam, de amíg nem beszélek az öreggel biztos, hogy nem fogok. Az emberek is kezdtek már hazaszállingózni. Jóval kevesebben voltak az utcákon mint amikor jöttem.
Hosszas séta és kóválygás után megérkeztem az említett erődhöz csakhogy nem voltam egyedül. Rajtam kívül még három személy tartózkodott a helyszínen. Nagyon megleptek, de boldog is voltam, hogy nem vagyok egyedül.
- Sziasztooook! A nevem Jirou. Ti is az öreghez jöttetek? - támadom le Őket. Nem érdekel ha megijednek vagy valami hasonló. Nem nagyon vártam meg a választ ugyanis intettem, hogy ha már ilyen szép számban összegyűltünk akkor menjünk mert lassan lemegy a nap és valószínűleg az öreg is lassan lefekszik aludni. Hosszú és határozott léptekkel indulok meg a kunyhó felé. Nem nagyon foglalkoztam azzal, hogy követnek e vagy sem. Ugyanis ha Ők is az öreghez jönnek mindenféleképpen követni fognak. Mikor az ajtóhoz értem megvártam a többieket majd vettem egy nagy levegőt és bekopogtam. Pár perc múlva az ajtó halk nyikorgással kitárult és megjelent az öreg.
- Bocsásson meg nekünk a kései zavarásért... a nevem Jirou és a tehenekre lennék kíváncsi. - mondtam majd eleresztettem egy szerény mosolyt. Nm érdekelt, hogy a többiek mit óhajtanak. Majd úgyis közlik vagy velem vagy az öreggel. Vidáman terelt be mindannyiunkat majd eltűnt és egy tálcával tért vissza amin sokféle finomnak tűnő étel volt. A hasam egy hangos morgással jelezte, hogy jó lenne ha bedobnék valamit mert az a száraz hús nem volt elég neki.
- Köszönjük! - mondtam boldogan majd egyből lecsaptam az ételre. Két kézzel tömtem magamba a finomságokat, de azért arra figyeltem, hogy a többieknek is jusson. Miután jól laktam sóhajtottam egy nagyot amire az öreg úgy reagált, hogy elkísért egy külön szobába. Hirtelen a végtagjaim, a fejem, illetve az egész testem ólomsúlyú lett és éreztem, hogy aludnom, kell. Nem tudtam mitől lehetett ez az egész, de úgy döntöttem, hogy lefekszek mielőtt a végén még előre esek. Ahogy elfeküdtem és lehunytam a szemeimet szinte egyből elaludtam.
A szemeim váratlanul kinyíltak. Felültem és kinyújtottam a kezeimet. Soha nem éreztem magam ilyen frissnek. Nagyon jól aludtam. Lehet, hogy ilyen környékre kéne majd költöznöm. Itt olyan nyugodt minden. Talpra szökkentem, hogy megkeressem az öreget. Kóvályogtam jobbra balra, de sehol sem találtam... aztán egy rekedtes hang csapta meg a füleimet ami kintről jött. Nagy lendülettel kimentem és ott volt.
- Jó reggelt! - mondtam jókedvűen és még intettem is neki. Nagyon aranyos volt Tőle, hogy ismeretlenül elszállásolt minket a saját házában. Kisvártatva megérkeztek a többiek is és az öreg elmondta, hogy mi is lenne a feladat. Vizet kell hozni a teheneknek fejenként két vödörrel. Széles mosoly terült el ismét az arcomon hiszen vízidomár vagyok tehát nem jelent problémát... Aztán ezt a mosolyt sikerült az öregnek letörölni az arcomról, ugyanis azt mondta, hogy az erdőben nem szabad idomítanunk, ugyanis van egy szellem, aki nem nagyon kedveli a fajtánkat hála a Tűz Népének.
- A fene vigye el azokat a forrófejűeket... - morogtam miközben a vállamra helyeztem a rudat amin a vödrök voltak és nekivágtam az erdőnek, hogy végezzek a feladattal. Nem nagyon örültem ennek a tiltásnak, de mivel semmi kedvem nem volt gy szellem áldozatává válni beletörődtem.
A talaj nem volt a legegyenesebb, illetve hol puha volt a föld hol pedig nagyon kemény. Ami a legjobb volt, hogy a tó nem volt valami közel a házhoz. S nem csak egy környi víz kellett ahhoz, hogy megtöltsük a tehenek itatóját. Megtöltöttem a vödröket majd a vállamra vettem ismét és gyors léptekkel megpróbáltam elindulni. Ennek az lett a következménye, hogy a vödrök lecsúsztak a botról és az összes víz rám borult.
- Ó hogy a macska rúgja meg! - szólaltam meg miután ismét megtöltöttem a vödröket és ismét a vállamra tettem a botot a vödrökkel együtt. Most lassabban, de határozottan indultam el. A vödrök súlya kezdte húzni a botot, ami kezdett beleépülni a vállamba, illetve a talajnak köszönhetően a haladás sem volt valami egyszerű. Mire az itatóhoz értem a vödrök tartalmának a fele kilötyögött.
Lihegve öntöttem bele az itatóba a vizet és reménykedtem, hogy elég lesz, de ez olyan volt mint halottnak a csók. Nagyot sóhajtottam és végül elhatároztam, hogy ha törik ha szakad teli vödrökkel fogok visszatérni. Mivel a bot kicsit kikezdte a vállaimat azokat otthagytam és futva indultam vissza a tóhoz. Útközben összefutottam a társaimmal, sok sikert kívántam nekik majd futottam tovább. Levegő után kapkodva töltöttem meg a vödröket úgy, hogy kb. 2 centire legyen a vödör peremétől majd felkaptam.
- Nem tudtam, hogy mire vállalkozom...- mondtam miközben nyögdécselve tettem meg az első lépéseket. A vödrök húzták le a kezeimet, de én meg ellentartottam. Nagy izzadságcseppek jelentek meg a homlokomon, illetve az egész testemen: Fél úton voltam amikor le kellett tennem a vödröket ugyanis úgy éreztem, hogy mindjárt összeesek.
- Nem... lehetek... ilyen.... gyenge..... - nyögtem ki nagy nehezen ezt a négy szót. Ahogy meghallottam, hogy leminősítettem saját magamat olyan ideg öntött el, hogy az nem igaz.
- Csak azért is..... Erősebbé válok! - ordítottam miközben apám begipszelt képe jelent meg előttem. Letöröltem az izzadságot a homlokomról, illetve a könnyeimet amiket apám emlékei idéztek meg majd megragadtam a vödröket és megindultam.
Az első pár lépés még nehézkesen ment, de végül kocogva haladtam tovább. Éreztem, hogy gyengülök, de nem érdekelt a dolog. Mikor ismét az itatónál voltam ismét a botra tettem a vödröket és úgy mentem vissza... nem érdekelt, hogy mi lesz velem.... küzdöttem azért hogy sikerüljön a feladat...
Vissza az elejére Go down
Lan Niu
Földidomár
Földidomár
Lan Niu


Hozzászólások száma : 25
Join date : 2013. Jan. 25.
Age : 30

Karakteriformáció
Hovatartozás: Föld királysága
Szint: 1.
Chi:
A három tehén és Xian bácsi dereka Left_bar_bleue6000/20000A három tehén és Xian bácsi dereka Empty_bar_bleue  (6000/20000)

A három tehén és Xian bácsi dereka Empty
TémanyitásTárgy: Re: A három tehén és Xian bácsi dereka   A három tehén és Xian bácsi dereka EmptyKedd Feb. 19, 2013 10:59 pm

Nem örült, egyáltalán nem örült, mikor meglátta féltestvérének húgát. De legalább elmondhatja, hogy most ő van hazai terepen! Ugyanis, mikor legutóbb találkoztak, majdnem egy egész karjába került a „felettébb boldog pillanat”. Tragikus esemény… ha komoly lett volna, valószínűleg soha az életben nem tudott volna többet földet idomítani, azonban nagy szerencsésnek mondhatja magát, hogy hamar felépült és karja ép, s egészséges! Azonban a tényen ez semmit sem változtat.
Ha féltestvérének húga itt van, az azt jelentheti, hogy valami nyomot fogott a bátyjáról, mert úgy amúgy miért is kóvályogna itt céltanul? Biztos nem jár hasonló cipellőben, mint ő szokott! :/ Az roppantul kellemetlen lenne… kukába dobhatná ama tervét, hogy kihasználja „rokonát” és rajta keresztül jut el a gyilkos testvérhez, amiért sajnos neki nincsen olyan remek eszköze, mint a lánynak. Az a körözési plakát valóban előnyös húzás volt a részéről, s mondhatni ő ezzel egy lépéssel előrébb került, de! Neki van térképe, húgának meg nincs. Twisted Evil
Ördögi kuncogás hagyta el az ajkát, miközben fától – fáig, bokortól – bokorig követte, nehogy észrevegye őt féltestvérének kishúga, mert az némi gyanúba keverhetné. Például meg is vádolhatnák azzal, hogy éppen követi őt, ami persze nem igaz – még ha az is –, mert valójában tudományos megfigyeléseket végez zoológia órájára. Igen! Ugyanis fontos dolgozatott kell leadnia – kellett volna, mielőtt távozott volna az iskolából.
Hirtelen túl forróvá kezdett válni azonban számára a helyzet és határozottan biztos volt benne, hogy nem a nyári meleg tombol éppen. Egy szomszédos bokor lángolt, közvetlenül az mellett, mely mögött bujkált. Elsápadva, tátott szájjal pislogott a fáklya módon égő zöldesre, majd ugrott ki mögüle, reflexszerűen dobbantva a talajra, majd kiemelve egy adag kőtömböt a földből és azt az égő bokorra ejtve, hátha ezzel eloltja a fellángolt növényt.
- Hé, nem is követtelek, szóval ne pusztítsd az erdőt! – fakad ki hirtelen, fennhangon, öklét rázva féltestvérének húga felé, ki éppen kedvet lelt pár bokor felgyújtásában. Pedig ezek nem gyertyák, nem ezért vannak telepítve, örömet és nyugalmat árasztanak, bár egy olyan heves vérmérséklettel megáldott rokonszerűségről, mint féltestvérének a húga, biztos lepattog róla. Neutral
Miután fél perc múlva nagyot koppanva rájön, hogy most aztán kicsit elszólta magát, inkább öltözékének leporolásával foglalatoskodott, míg féltestvérének húga nem foglalkozott tovább jelenlétével. Picit tétovázott, azon merenget, hogy kövesse e tovább ninjákat megszégyenítő módon, vagy vállalja fel a jelenlétét és ússzon az árral, helyesbítve perpillanat a húgával? Vagy valami ilyesmi… Neutral
Némi tanakodásba kezdett a bal vállán ücsörgő ördög jelmezes ifjabbik bátyjával, s jobb vállán ácsorgó angyalszárnnyal és glóriával ellátott idősebbik bátyjával. Az úton hangosan beszélve figurázta ki őket, hogy melyikük milyen bölcsességet hozna fel ehhez a szituációhoz, s ezúttal az angyalkára hallgatott. Követi, de nem bujkálva! Mit veszthetne vele? Rendben, legutóbb majdhogynem az egész jobb karját, de most nem fenyegeti ilyen veszély, oda fog figyelni!
- Van határozott úti célod is, vagy valójában azt sem tudod, hogy merre mész és csak kóvályogsz az erdőben? Neutral – hosszú ideig elnyúló, kínos csend után hangoztatja kérdését, mikor nemegyszer mentek el már ugyanazon az úton. Nem mintha érdekelné, de ő abban reménykedett, hogy el lesz vezetve a gyilkoshoz, nem arra várt, hogy le fogja sétálni a lábát… holnapra biztosan izomláza lesz, e felől nem kételkedik!
Már javában kúszott lefelé a Nap, amelyet éktelen morgásba kezdett gyomra is alátámasztott, merthogy már reggel óta nem evett egy falatot sem és pocakja egyáltalán nem ilyen körülményekhez van szokva. Biztos benne, ha belső szervei külön életet élnének, az első dolguk lenne személyének feljelentése éheztetés okán, amit meg is értene és nem is szólna mentségül semmit! Kezét mégis hasára helyezte egy savanyú fintor képében, hátha ezzel elhallgatatja a bendőjét, mikor is felnézett és hosszú füst csíkot volt alkalma megpillantani. Agya rögtön három lehetőséget hozott fel: vacsora, vagy ott vert tábort üldözött féltestvére, avagy mindkettő egyszerre! Szeme sarkából féltestvérének húgára pillantott, majd egy önelégült mosoly kúszott arcára, s se szó, se beszéd nélkül kezdett futásba, hogy ő érjen oda előbb.
Mikor odaért megkövülten állt a kis füstölgő kéményű kunyhó előtt. Kissé csalódottan sóhajtott fel és inkább nem is figyelt oda féltestvérének húgának a megjegyzésére. Legalábbis nagyon igyekezett, nehogy rénszarvasoroszlán fogakat növesztve a torkának ugorjon, hogy megleckéztesse, amiért így beszél az idősebbel! ˇoˇ Különben is, sokkal inkább foglalkoztatta az a kérdés – mintsem mutáción essen át –, hogy ki lakik a kunyhóban és éppen milyen ínycsiklandozó finomságok terülnek el az asztalán…
Igyekezett nyálát szájában tartani, mikor is üdvözlést hallott hátulról egy idegentől. Olyan váratlanul érte, hogy ijedelmében összehúzta magát és féltestvérének húgát használta élő pajzsnak.
- Üdv, ő itt Makeda én pedig Lan Niu vagyok… – mutat az előtte állóra, ki mögül alig látszik ki, csupán felfelé ágaskodó apró hajtincse kandikált ki rokona háta mögül, illetve jobb keze, amivel megejtett egy üdvözlő intést, viszonzásul a fiú kedves modora okán, miközben bemutatkozott mindkettőjük nevében. - De… milyen öregről beszél? – homlokráncolva nézett ki most már féltestvérének háta mögül, magyarázatot várva a furcsa hajú férfitól.
Még a választ sem kellett megvárnia, mert rögtön értelmet nyert az utalás, mikor a fiú bekopogott a kunyhó ajtaján és azt feltárta egy idős úr. Bár igen homályos volt számára az általuk váltott mondatfoszlányok, hisz mégis milyen tehenekről volt szó? Igazából nem veszt semmit azzal, ha esetleg bemegy a kunyhóba és meghallgatja a tehenekről a dolgokat, talán járt itt a féltestvére is és talál nyomokat! Meg megtudhatja, hogy konkrétan miről is van szó és ehet pár falatot…
Így egy köszönéssel lépett Niu is az ajtóhoz, azzal az indítékkal, hogy ő is a tehenekről szeretne kérdezni. A bácsi komolyabb témát illető kérdések nélkül tessékelte be őket otthonába, majd tálcán kínált meleg vacsorával és szállással látta el őket. Egyszeriben érezte magát kényelmetlenül és boldogan, mert végre nem kint az erdőben kell aludnia – [i]nem mintha bármi baja lenne a természettel
– és kapott meleg ételt – meleg étel! Már az idejét sem tudja mikor evett sült ételeket! –, azonban így kihasználja az úr kedvességét, mikor azt sem tudja, hogy ki ő, mi ő, meg aztán a tehenekről sem tud semmit sem. De egyszerűen képtelen volt komolyabban belemerülni ebbe a gonosz cselekedetébe, az ételek könyörögtek azért, hogy fogyasszák el őket, s nem tudott nekik nemet mondani. Miután teli hassal úgy gondolta, érdeklődik az úrtól pár dologgal kapcsolatban, mint a tehenek és féltestvére… sajnos el kellett vetnie ötletét, mert hatalmas fáradtság tört rá, elnyomott legalább két ásítást és nem tudott ellenkezni afelől, hogy az öregember meleg szoba és kényelmes, takaros ágyak kínálása után le ne feküdjön aludni. Végül is, holnap is van nap, akkor is utánakérdezhet mindezeknek, nem igaz?
Nem is kellett elkalandoznia gondolataiban, hogy elaludjon, mint sokszor a szabad ég alatti alvás esetében, szinte csettintésre elnyomta az álom, vidám dolgokat látva tudatalattija birtokolta mezőkön.

Reggel, hatalmas ásítás keretében ül föl az ágyában, dörzsöli meg szemeit és néz körül a szobában, azon merengve, hogy vajon mennyi lehet az idő, meddig is aludt és mit csinálnak a többiek. Lassacskán kikászálódott az ágyból, rendbe vágta magát, majd kilépett a szobából. Először körülnézett a folyosón, s mivel senkit sem látott ott, ezért lemerészkedett az alsó szintre, ahol valami kellemes dalocskát hallott szólni, kintről. Nyomban a hang irányába ment, ahol már láthatta is a fehér hajú idegent az öregúr társaságában.
- Jó reggelt… – köszöntette őket és körülnézett a kellemes madárhangokkal teli környéken, s a Nap állásából könnyedén megállapította, hogy délután fele jár az idő. - Igazán köszönöm a tegnap esti vacsorát és a szállást az éjszakára! – hajoltam meg az úr előtt hálám kifejezésének jeléül. Mikor a többiek is megérkeztek a barátságos öregúr csak akkor mutatkozott be. Igen kedves tőle, hogy nem tegnap terhelte őket a lényeges információkkal, ránézésre sokan eléggé fáradtak lehettek, hiszen öltözéküket is szemügyre véve könnyedén megállapította, hogy többen nem helybélieknek mondhatóak. De amikor az öregúr előállt a kérésével, kicsit tétován nézett a bácsira. Végül is ételt és szállást adott nekik, s bár nem úgy néz ki, mint aki ismeri a gyilkos féltestvérét, attól még illene neki segítenie a sok kedvesség után, amivel ellepte őket.
- Persze számíthat az én, és kishúgom segítségére, ugye…? Neutral – veregette hátba féltestvérének húgát, majd szúró pillantással méregette, hogy mindenképpen igent mondjon, hisz őt is ellátták mindenféle jóval. Ha pedig a nemleges választ kívánná hangoztatni még hozzá is fűzi halkan, direkt neki suttogva, hogy mégiscsak illene, felvehetné cserének is mindazért, amit kapott az este a bácsikától.
Fejében már tervezte is a remek ötletet, miszerint lyukat fog vájni a talajba és úgy vezeti el a tótól, egyenesen ide az óriási méretekkel rendelkezi itatóba a friss nedűt a három szomorú haszonállatnak. Azonban mindezen terve egy suhintással illant el, amint az öregember megosztotta velük, hogy idomítani nem bölcs dolog az erdőben, mert az ott élő szellem haragját vívhatják ki vele. Elképedve fogadta eme információt, s vállon bokszolta féltestvérének húgát.
- Látod, milyen nagy mázlink van?! Csoda, hogy nem mi voltunk a szellem vacsorája tegnap este, miután gyújtogatni támadt kedved. Neutral – fűzte hozzá, de mikor látta, hogy nem ért el különösebb sértést megjegyzésével, amiért a fehér hajú fiú balgán felszólalt egy tűzidomár társaságában. Mielőtt bármiféle szellemet haragítottak volna magukra egy összecsapással, gyorsan lefogta Makedát, nehogy lángoló szörnyként essen szerencsétlen fiúnak.
- Ugyan tűzről pattant menyecske nem úgy értette! Surprised Mutasd meg, hogy a néped nem csak pusztítani tud. – bökött fejével a rudak és vödrök irányába, hátha ezzel némileg fellángolja benne a tettek erejét. Mégis jobb bizonyítani, mint porig égetni az egész erdőt, nemde bár?
A két órás időmértékre próbált nem könnyeket hullajtani, hisz lehetetlennek vélte a teljesítést ilyen rövidke idő alatt, ráadásul különleges adottságuk nélkül! De meg kellett próbálnia, csak nem lehet olyan nehéz!
A munkaeszközökhöz ment, fogott egy rudat és két vödröt, majd elindult le a tavacskához, nagy léptekben, hisz nem akarta, hogy az öregúr otthona romokba dőljön két óra múlva a tehenek közreműködése által. Mikor az elsők között leért a tóhoz, mindkét vödröt csordultig töltötte a hűvös vízzel, s mikor ki kellett volna emelnie a teli edényeket a dolog már cseppet sem tűnt könnyűnek számára. Erőlködve, fogcsikorgatva emelte meg mindkettőt és szabályosan dobva tudta csak letenni azokat a partra, ami miatt így kiömlött mindkettő tartalma. Morogva fogta meg így csak az egyiket, majd töltött abba vizet, hogy aztán két kézzel emelje ki a teli vödröt, s nehogy úgy járjon, mint pár másodperccel ezelőtt.
Nagy levegővételek után, sajgó karokkal, kis pihenést közbeiktatva töltötte meg a másik vödröt is vízzel, s miután azután is kipihente magát tekintetét a rúdra szegezte. Ha törik, ha szakad, sem tudná megemelni a vödröket külön, külön, így megkísérelte a rúddal felszállítani őket az itatóig, hisz miért adta volna ezt az öregúr, ha nem a munka megkönnyítéséért? Surprised
Feljebb tűrve ruhaujját, alsó ajkába harapva rögzítette mindkét vödröt a rúdra, majd kissé erőlködve emelte meg így a szerkezetet, s indult el velük vissza a kunyhóhoz, elég lassan. De nem mert gyorsabban menni, mert ha picit sietősebben haladt volna előre, a vödrök teli tartalma ki-kilötyögött közben és semmit sem ért volna akkor munkája.
- Miért… van… ilyen… messze… az… itató?! >o>;; – mondta szaggatottan, minden egyes lépésénél kipréselve magából egy szót. Vállai roppantul panaszkodtak a rajtuk cipelt farúd miatt, de nem volt mit tenni, ki kellett bírnia. Nem akart a fél út megtétele után visszabaktatni, hogy vizet töltsön a vödrökbe, megint.
Remegő lábakkal csoszogott el az itatóhoz, majd emelte le fájó vállairól a rudat, mely során majdhogynem kiöntötte az összes vizet belőlük. De szerencsére még így is maradt bennük némi forrásvíz, így azt beleöntötte a medencébe, majd a jobb vállát masszírozva pislantott hátra az út felé, amelyet még jó párszor meg kell tenniük, ha tele kívánják tölteni az itatót.
Bár visszafelé, az üres vödrökkel, sokkal könnyebben megtette az utat, azonban miután megtöltötte vízzel csak szenvedet, el sem tudta képzelni, hogy a többiek, hogy képesek a futásra, még teli vödrökkel is.
Homlokán a kimerültséget jelző izzadtságcseppek sokasodtak, ahogy elgémberedett háttal, majdhogynem földön csúszva igyekezett megmászni a teli vödrökkel az utat, mikor is megbotlott egy kiálló kődarabban, minek köszönhetően látványosan elterült a kiömlött vödrök vizében. Kezdett felmenni benne a pumpa, haragja visszafojtása miatt pedig könnyek gyűltek a szemébe. Az erőlködés miatt fájt a dereka, vállai, lábai és most koszos lett a ruhája, csurom vizes és szíve szerint visszafeküdne aludni, addig minden olyan remek és csodálatos volt.
Letörölte szeme sarkából kibuggyanó könnyeket, nehogy észrevegye bárki is, majd megpróbálván leporolni ruhájáról a port – reménytelenül – felvette a földről a két vödröt, a rudat és visszament a tóhoz, hogy ismét megtöltse őket. De most nem töltötte őket tele, hanem félig – félig mindkettőt. Bár így többet kell fordulnia, míg nem szokik hozzá a megerőltetéshez, nem akart megpróbálkozni a teli vödrökkel, mert annak az lett volna a vége, hogy ismét elesik és kárba vész a friss forrásvíz, és hátráltatná a többiek munkáját is.
Ismét a vállára kapta a rúdra rögzített vödröket, s elindult. Így tényleg könnyebb volt számára a cipelés, vállai is örültek a kevesebb megerőltetésnek. Igyekezett nagyobb sebességet felvenni és elnyomni magában a késztetést, hogy földet idomítson, mellyel minden bizonnyal megkönnyítené a dolgát.
Ezt a megoldást több forduló közben alkalmazta, s mikor az úr figyelmeztette, hogy egy óra már eltelt, s még mindig alig volt valami az itatóban, szíve hevesebben dobogott mellkasában, majdnem a torkában, s hogy mielőbb megtöltsék az itatót, már megpróbálkozott a félig teli vödrökkel való futást oda – vissza. Nehéz volt és fárasztó számára, inkább otthonülős munkához szokott, hisz legtöbbször tanult, s nem volt hobbija a teli vödrökkel való futkosás. El sem tudja képzelni, hogy az öregúr, hogy képest ezt nap, mint nap megcsinálni. Egy dologban biztos volt, ha megöregszik, nem fog háziállatot tartani, mert csak a gond van velük.
Sokadik forduló után próbálkozott meg teli vödrökkel haladni, azt is gyorsabban, s sokkal, de sokkal nehezebb volt számára, de mégis könnyebb, mint a legelső próbálkozásokkor. Vállai fájdalmát igyekezett kizárni az elméjéből és csak a teli itató utáni pihenésre gondolt. Reméli, sikerül idejében megtölteniük az itatót, úgy könnyítene a lelkén, ha már ennyire jól bánt velük az öregúr a tegnap este folyamán.
Vissza az elejére Go down
Nijan Tang
Légidomár
Légidomár
Nijan Tang


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2013. Feb. 02.

Karakteriformáció
Hovatartozás: Keleti Levegőtemplom
Szint: 1.
Chi:
A három tehén és Xian bácsi dereka Left_bar_bleue6000/20000A három tehén és Xian bácsi dereka Empty_bar_bleue  (6000/20000)

A három tehén és Xian bácsi dereka Empty
TémanyitásTárgy: Re: A három tehén és Xian bácsi dereka   A három tehén és Xian bácsi dereka EmptyPént. Márc. 01, 2013 7:39 pm

Mióta elhagytam a Keleti Levegő templom békés, nyugodt, biztonságos környezetét, sokkal inkább megértem milyen is az, az emberség. Mikor este nem volt hova mennem, gyakran találkoztam, olyan szegényebb családokkal, akik az adott estére, kedvesen biztosítottak számomra egy kis helyet a házukban, vagy az istállójukban. Mikor pedig eljött a reggel, és elindult a tevékeny nappal, elengedtek. Sajnos gyakran töltöttem azzal a napjaimat, hogy felhalmozzak valamicske növényi táplálékot, amit megtudok enni, anélkül, hogy lelkiismeret furdalásom lenne tőle. Néha pedig fogadókba tértem be, ahol voltak kedvesek helyet szorítani, az állatok mellett, vagy a pincében. Néhány hét után sikerült találnom egy kis munkát, ahol „pincérnőként” dolgoztam egy teázóban, sok kedves ember között. Hamarosan valamennyi pénzt sikerült szereznem, melyeket ezután gondosan elraktároztam nehezebb időkre. Egy hónap munka után tovább mentem, megköszöntem a munkát, a pénzt, a szállást, és a kedvességüket.
A városon kívül, hamarosan egy fogadóba ütköztem, ahol néhány férfi beszélgetett, talán földidomárok, vagy átlagos emberek voltak, bár így egy ember sem jellemezhető. Mindenesetre hallgatva, egy öregemberről hallottam, egy bácsiról. Akárhogy is hallgattam, úgy éreztem, hogy segítenem kell a „nagypapának”. A kis hallgatózás, amit őszintén szégyelltem, mégis célra vezetett. Megtudtam nagyjából a helyszínt, így elindulhattam keresni, amit a kíváncsiság vezérelt, mint majdnem minden keresést. Légidomítással, ugrottam egy nagyot, hogy jobban lássak, és percekig tartó kutakodással rá is leltem. A keresett területre amit fáradság miatt, már nem akartam gyorsan megközelíteni. Az erdőszéle egy tág fogalom volt, de a füst jeleket amiket említettek végül elvezetett a férfihoz, vagyis sokkal inkább a házához. Az épülethez sétáltam, igaz elég távol volt, így majdnem beesteledett mire odaértem. Másokat is láttam magamon kívül. Előttem mentek, majd bekopogtak. Az ajtó kis idő múlva kinyílt, és egy kis emberke állt előtte.
- Jó estét kívánok, Nijan Tang vagyok.- köszöntem, és kicsit meghajoltam. Az öreg úr egy kicsit alacsonyabb volt, mint én, és őszes haja volt, ennek ellenére tiszteltem, nem akartam azok közé tartozni, akik lenéznek egy idős embert. Beterelgetett a házba, és becsukta az ajtót. Percek múlva enni kezdtünk, a benne lévő húst a tányérszélére taszigáltam, majd felajánlottam a mellettem ülő fiúnak. Az étkezés befejeztével sóhajtottam egyet, és megköszöntem az ételt. Az öreg bácsi mindenkit egy különszobába vezényelt, ahol minden bizonnyal aludni lehetett. Az ágyhoz sétáltam, majd lefeküdtem, és mivel fáradt voltam egy pillanat sem kellett ahhoz, hogy elaludjam. Másnap reggel fölkeltünk, és a bácsi a segítségünket szerette volna, amit én boldogan vállaltam is. Miután végighallgattam a beszédét egyre nehezebbnek tűnt a feladat, de segíteni akartam, mivel a bácsi elszállásolt minket és sokat tett értünk. Nem akartam hogy a tehenei ilyet tegyenek, megakartam menteni a házat, így fogtam egy farudat, és két vödröt, majd elindultam a tavacska felé, futólépésben, bár így hamar el is fáradtam. Miután megérkeztem a tavacskához, merítettem egyet a vízből, és ráraktam a rúdra a vödröket. Nehéz volt. Visszafele már sétáltam, minden egyes lépésem nehéz volt. Elszánt voltam, és az a cél lebegett a szemem előtt, hogy megmentsem a bácsi lakhelyét, és segítsek neki. A harmadik-negyedik forduló után fájt, és fáradt voltam a néhányszor elestem. Megpróbálkoztam azzal, hogy közelebb tolom a vödröket egymáshoz, és úgy viszem. Nem volt sokkal jobb, de a nyakammal már nem akart annyira egyesülni. Siettem, mert a tehenek amint a víz megérkezett inni kezdtek belőle. Nem akartam beszélni, igyekeztem felhasználni azt, amim van. A gyorsaságomat, és az ügyességemet. Legalább a kezeim nem akartak kitörni. Mikor a vége felé majdnem elestem, magam alá kaptam a lábamat, de sárba léptem, és emiatt lementem spárgába. Letettem a vödröket, és a rudat, majd fölálltam. Mikor visszanéztem a rudat már nem láttam, csak a vödröket.
- H-hova tűnt?- pislogtam rá a vödrökre értetlenül, nem tudtam miért tűnt el az eszköz, ami megkönnyítette a dolgomat. Tehetetlen voltam. A rúd nélkül kellett folytatnom. Megragadtam a vödröket, és megpróbáltam felemelni. Nagyon nagyon nagyon nehéz volt. Párperc próbálkozás múlva sikerült elemelni a földtől, és előre görnyedve mentem tovább. Patakokban csorgott rólam a víz, mindenem égett, és remegett. Többször is megálltam pihenni, és végül elértem az itatót, hetedik alkalommal is. Ugyanígy folytatódott még nagyjából hét alkalommal, de már csak félig teli vödrökkel. Szerettem volna segíteni a bácsinak, aki oly' sokat tett értünk.
Vissza az elejére Go down
Makeda
Tűzidomár
Tűzidomár
Makeda


Hozzászólások száma : 5
Join date : 2013. Feb. 08.
Age : 30

Karakteriformáció
Hovatartozás: Tűz nemzetsége
Szint: 1.
Chi:
A három tehén és Xian bácsi dereka Left_bar_bleue6000/20000A három tehén és Xian bácsi dereka Empty_bar_bleue  (6000/20000)

A három tehén és Xian bácsi dereka Empty
TémanyitásTárgy: Re: A három tehén és Xian bácsi dereka   A három tehén és Xian bácsi dereka EmptyHétf. Ápr. 01, 2013 8:52 am

Már órák óta menetelt monoton módon az erdőben. Kezdte nagyon unni a fás terepet, hogy sehol egy ember, akitől útbaigazítást kérhetne – nem mintha ezzel a lehetőséggel ő élne! Ő annál makacsabb. Megmondta, megtalálja a testvérét, kerül, amibe kerül, méghozzá egyedül! Mert nem, ő aztán nem fog senkitől sem segítséget kérni, kivéve persze azt a változatot, hogy nem látták-e véletlenül arrafelé a testvérét? Az is bőven elég, onnantól meg jó neki a térkép is – még ha a használatában analfabéta is, de legalább van, méghozzá tájolóval együtt! És hogy jelenleg hova is tartott? Nos, arról a leghaloványabb sejtelme sem volt, de ő aztán nem fogja megadni azt az örömet, hogy ezt be is vallja újdonsült húgának, aki az elmúlt hosszú-hosszú időben végig itt lopakodott mögötte! Méghogy lopakodott?! Az a Kisgömböc? Nem, az csak trappolni tud, meg ágakat törögetni a túlzott kényességében, és már nagyon-nagyon kezdett az idegeire menni ezzel a sunyi kis lappangással. Mint valami vírus, vagy egy rossz kém! És a kis buta azt hiszi, nem vette észre, pedig tudhatná: az idősebb az okosabb, az pedig egyértelműen ő! Tehát igen, felfedezte, nem volt nehéz.
Hirtelen torpant meg, kezeit ökölbe szorította. De nem, egyelőre csak vett egy mély levegőt, meglehetősen ingerülten, és trappolt tovább a növényvilág eme rengetegében. De érzi, türelme fogytán van, és bizony nem is téved nagyot. A következő ágreccsenéskor kíméletlenül belelő egy tűzgömböt a bokorba – a Niu mellettibe, mert azért mégiscsak rokona valamilyen szinten az átkos perszóna, és idősebb testvér lévén mégsem gyújthatja fel a húgát… De nevelni még lehet. Neutral
Éppen ezért nehezen állta meg nevetés nélkül, amikor látta a kis nikkelbolhát kiugrálni a bokorból, hogy a mellette lobogó másikat agyoncsapja egy földdarabbal. Kénytelen volt a szája elé kapni a kezét, hogy azért annyira ne legyen feltűnő az elfojtott vihogás. Nem tehetett róla, viccesnek találta, amikor a kis köpcös így nekiáll pattogni mindenen.
– Igazán?! Akkor biztosan meg tudod magyarázni, miért kell a bokrokon átcsörtetned az ösvény helyett, Kisgömböc! Nem vagy te levegőből, hogy átlényegülj a zöldségeken – jegyezte meg gúnyosan, és már el is fordult, hogy tovább trappoljon. Nem is érdekelte merre, csak tovább, elvégre nem kellett a kis mitugrásznak tudnia, hogy tulajdonképpen ő is csak találgatni tud, arra a tévesnek látszó feltételezésre alapozva, hogy jobban ismeri a testvérüket, mint a másik. Ha már itt tartunk, ezen is módfelett ki volt akadva: mi az, hogy neki senki nem szólt arról, hogy a testvérének vannak más testvérei?! Sajnálatos módon a főbűnöst már nem tudta kérdőre vonni sehogy sem, a másik pedig úgy döntött, világ méretű bújócskát játszik. És mindennek tetejében a húgfélesége sem komplett! O.o” Sőt, tiszta dilipata, hiszen az út közepén társalgott magával, 2-3 személyiségben. Ilyen a világon nincs, a szellemek szerelmére!
– Mit érdekel téged, merre megyek, különben is én a térképet követem, amit te még csak olvasni sem tudsz, hiszen legutóbb is fejjel lefelé tartottad! – rivallt rá újkeletű húgocskájára, kellőképpen felpaprikázódva a tényen, hogy Guruljka belegázolt egyenesen a közepébe. Minden esetre innentől csak még gyorsabb iramot diktált, nem törődve Kényeske Kisasszony esetleges sirámaival. Nem. Ha már minden áron megkapta koloncnak, akkor sem fog az ő kedvéért lassítani, ha nem akar. Csak arra torpant meg, mikor meghallotta azt a kacsacsőrűmedve-morgásra emlékeztető hangot a háta mögül, de mint kiderült, csak húgocskája éhezett meg. Természetesen, miért is ne?! Aztán ahogy előre szegezte a pillantását, neki is feltűnt az ég felé kígyózó füst. Igazából nem gondolta, hogy míg ő gondolkodik, kicsi húga úgy lő ki mellőle, mint egy rakéta. Győzött utána loholni, hogy szóljon, talán nem kéne vadállatcsorda módjára lerohanni egy esetleges táborozót, és különben is, ez az ő szokása, ne lopja már el tőle!
– Mégis hová rohansz ilyen eszeveszetten, hm? Ha a bátyánk lett volna itt, már rég felkapta volna a nyúlbakancsot és messze járna – kiabált vele fojtott hangon, és fogát csikorgatta, amiért a lány még csak nem is hajlandó odafigyelni rá, mert jobban leköti a kunyhó. Mi tagadás, neki is felkeltette az érdeklődését, de egyelőre túl pipa volt Niura ahhoz, hogy jobban szemrevételezze a terepet. A váratlan köszönésre tőle szokatlan módon higgadtan fordult meg, és lesújtó pillantással illette kishúgát, aki mögé bújt be az idegen megjelenésétől. Elvégre itt van egy kunyhó, várható, hogy lesz a közelben valaki, nem?!
– Üdv – köszönt tömören az érkezőnek, hiszen a bemutatkozást Niu már megejtette helyette. Nem mintha szüksége lett volna arra, hogy a nikkelbolha pátyolgassa… De végülis, miért ne? Ezért most nem fogja letolni. Ezért. Ennek fő oka pedig abban rejlett, hogy kicsi Dömpike ezúttal értelmes kérdést tett fel az idegen felé. Egyrészt. Másrészt, a családtaggal ráért akkor cirkuszolni, ha kettesben voltak, mert idegenek előtt mégsem akarta megalázni, milyen lett volna már az? Ráérnek erre négy szem közt.
Mikor Niu az idegen fiú után merészkedett a ház ajtaja felé, már csak a fejét fogta. Sóhajtott egy nagyot. Kellett ez neki?! Mindegy, ha már húgocskája arrafelé orientálódott, ő sem fog másként tenni. Legfeljebb egy kicsit kevésbé figyel oda a fecsegésre, de a jó modorára annál inkább, mert azért már mégis. Valahogy nem tűnt fel neki, mikortól vannak négyen vendégségben a bácsinál, de hát… ez van. Most ennyitől nem fog ő kibukni, különben is fáradt ő már ahhoz, caplatott ma épp eleget korábban. És a fölösleges pattoghatnékját is levezette már Gömböckén. ._.

„Reggel” mikor felébredt, első gondolata volt, hogy vajon kedvenc vetélytársa elindult-e már, vagy még itt henyél? Ez a kérdés az ő önként kinevezett küldetése szempontjából igazán sarkalatos. Nem engedhette volna meg magának, hogy a nikkelbolha megelőzze! Éppen ezért gyorsan kipattant az ágyból és már indult is a kertbe, ahol a zajok alapján a többieket sejtette. Még az ajtó közelében sikerült belecsapódnia Niuba, amit tulajdonképpen megnyugtatónak titulált. Egyetlen röpke pillanatig. Utána inkább csak csendesen morgott valamit, és vele együtt lépett oda a már kint tartózkodókhoz.
– ’Reggelt. Köszönöm a vendéglátást – mosolygott a bácsikára, és kicsit meghajolt, hogy ezzel is kimutassa háláját. Most már sokkal jobban tudott koncentrálni, mint előző este, így nem okozott nehézséget odafigyelni. A kedvességért persze hálás volt, de nem igazán volt ínyére, hogy dolgozással húzza az időt, mikor nyomoznia kellene. De ott volt ugye a jó modor, meg egyéb ilyen illemtani alapok… Végül persze Dömpike megelőzte a válaszadással, így ő csak tarkóját megdörzsölve sóhajtott. - Hát persze… miért is ne?
Mindezek ellenére persze merte remélni, hogy ez nem csak valami olcsó trükk rokonkája részéről arra vonatkozóan, hogy őt beelőzze a keresésben, és majd jól faképnél hagyja, amint alkalma van rá… Na azért garantáltan kitekerte volna a nyakát. Neutral Jelenleg azonban jobbnak látta odafigyelni az instrukciókra, és mivel a tűzzel nehezen lehetett volna a vizet idehozni, benne fel sem merült, hogy ezt a problémát idomítással oldja meg. Kicsit elvörösödve szuggerált valamit az erdő egyik oldalán az előző napi tüzeskedésre visszagondolva. Ettől függetlenül a vállbokszolást követően gyilkos pillantást vetett legújabb rokonára, mert mit képzel ő magáról, hogy ilyeneket felemlegessen.
– Esetleg ha nem sündörögnél folyton, nem lenne szükségünk szerencsére >.> – nem állhatta meg valami gonoszka visszavágás nélkül, de a fehér hajú fiú megjegyzését követően már el is felejtette Gömböckét, inkább a srác torkának ugrott volna neki, ha Niu le nem fogja. - Tudod, kit nevezz forrófejűnek, Hóferike! >.> – morgott fújtatva húga karjai között, aztán mikor Dömpike végre elengedte, csak leporolta magát, és tisztes úrihölgyhöz méltóan felemelte az állát. Ő erre a szintre még egyszer nem fog leereszkedni! Majd megmutatja, hogy igenis, tud keményen is dolgozni. ˘^˘
Amint meghallotta az időkorlátot, elvigyorodott és megropogtatta ujjait. Elszántan lépett oda a vödrökhöz és a rudakhoz. Ő aztán nem tartotta olyan nehéznek a feladatot, meg aztán: neki ne ment volna? Akkor kinek? Fensőbbséges mosolyt villantott rokonára és már fel is kapta a saját segédeszközeit, hogy a víz felé vegye az irányt. Csak nem lehet olyan nehéz néhányszor fordulni a vödrökkel! A tempóját nem siette el, nem akart ő részese lenni a gyorsabbak tolakodásának. Azt a szerepkört vigye csak a Kisgömböc, hozzá úgyis jobban illik. ˘^˘
Miután kivárta a sorát, tele merítette a vödröket és a rúd segítségével emelte meg őket, hogy a vállára tudja venni. Már ekkor be kellett látnia, közel sem olyan egyszerű a rá váró feladat, mint az először gondolta. De ha az elején jó nagy adagokat felvisz, talán a végére csökkentheti a cipelendő súlyt. Majd egyszer… csak előbb ezzel is fel kellene érnie, és a dolgot csak külön nehezítette, hogy Dömpike is előtte bukdácsolt, csak úgy győzte kerülgetni, mielőtt kiborította a vödrök tartalmát. Makeda lemondóan sóhajtott és haladt tovább. Nem ért rá táncikálni, ha haladni akartak. És ugyan nehezen elfogadható, de emiatt a gúnyolódásra sem maradhatott idő, hiszen annak amúgy is szűkében voltak, most már belátta.
Az első adag vizet kissé megcsappanva öntötte az itatóba. Sajnos a lötykölődést nem tudta elkerülni, bármennyire is akarta. Kicsit megmasszírozgatta a vállait. Hiába, ettől az ügyködéstől csak megfájdultak egy pindurit, de nem lehetett gyenge, mert ő egyáltalán nem az. >.> Ezt bizonyítandó már fordult is meg, hogy visszamenjen a vízhez a következő körért. Ismét teli merítette, mert az itató gigantikus volt, és mint korábban tapasztalta, úgyis kilötyög majd valamennyi, mire felér vele. Nem vallhatott szégyent, már csak azért sem, mert úgy nézte, Dömpike megteszi helyette. Már másodszor ment el mellette, és húgocskája még mindig az első kört rótta. De annyira nem hatotta meg a dolog, hogy különösebben foglalkozzon is vele. Jobban érdekelte, hogy a saját szemében ne szerepeljen le. Folytatta hát a kemény munkát, mindig egy icipicit kevesebb vízzel, de egyenlő hosszúságú pihenőkkel.
Hosszú percekkel később, mikor már sokadszor haladt el Csiguszbigusz mellett, megállt mellette és sóhajtott.
– Ne legyél ennyire kislány! Vagy azt akarod, hogy segítsek? – vonta fel egyik szemöldökét kicsit lesajnálóan, remélve, hogy ezzel ösztökélheti kisebb testvérkéjét. Sosem volt ő az idősebb korábban, most is csak ilyen szinten ment neki a téma kezelése. De ő legalább megtanult dolgozni, a Kényeskedővel ellentétben. Neutral


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A három tehén és Xian bácsi dereka Empty
TémanyitásTárgy: Re: A három tehén és Xian bácsi dereka   A három tehén és Xian bácsi dereka Empty

Vissza az elejére Go down
 
A három tehén és Xian bácsi dereka
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A három tehén és Xian bácsi dereka

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
~ Avatár szerepjáték ~ :: Kalandok :: Kalandok-
Ugrás: